• „Akademia Pszczoły Bohatera”

    „Akademia Pszczoły Bohatera”

    W styczniu w naszej szkole był realizowany program edukacyjny ,,Akademia Pszczoły Bohatera”. Celem programu jest zapoznanie uczniów klas młodszych, z ogromnym znaczeniem pszczół w ekosystemie jako naturalnych zapylaczy oraz ich miejsca w całym procesie zapylania drzew owocowych w wyniku, którego możemy cieszyć się zdrowymi owocami i przetworami, które stanowią nieodzowny element podstawowej diety człowieka.

    Zostaliśmy wyposażeni w ul edukacyjny, kombinezon dziecięcy i rękawice pszczelarskie oraz materiały edukacyjne, dzięki którym przeprowadzono kompleksowe zajęcia edukacyjne.

    W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas I-III którzy:

    • zapoznali się z cyklem życia pszczoły, jakie pszczoły tworzą rodzinę pszczelą, jakie zajęcia wykonuje  pszczoła robotnica;
    • w jaki sposób odbywa się zapylanie roślin, w jaki sposób powstaje miód i gdzie jest przechowywany;
    • czy miód jest zdrowy, na jakie dolegliwości może pomóc;
    • jak zbudowany jest ul;
    • jakie akcesoria pszczelarskie posiada pszczelarz;

    Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, z zaciekawieniem  oglądały filmy edukacyjne dotyczące życia pszczół, z zainteresowaniem przeglądały akcesoria pszczelarskie. Odbyła się również degustacja miodu. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali prace plastyczno- techniczne związane z tematem zajęć.

     Każdy z uczniów otrzymał pakiet, w którym znalazły się owocowe chipsy i pyszny sok jabłkowy.  Zapraszamy do fotorelacji!

                                                                                                                            Iwona Przeździak

  • "Przyjmuj antybiotyki odpowiedzialnie"

  • XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    Nasza szkoła uczestniczy w akcji

    XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

    organizowanej w dniu 17 listopada 2023r. pod hasłem

    Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! 

       Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości.

    W najbliższych dniach przypominamy sobie tabliczkę mnożenia – w domu, w szkole,

    a 17.11.2023 każdy chętny będzie mógł przystąpić do Egzaminu z tabliczki mnożenia!

    * Uczeń wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia.

    * Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł MT EXPERT.

    Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji!

    Koordynator -Justyna Woronko

  • Wycieczka dofinansowana przez rządowe Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.

       W dniach 20.06.2023r. - 22.06.2023r. uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej (kl. 2  i 3) wyruszyli na wycieczkę dofinansowaną przez rządowe Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Wycieczka obejmowała sześć punktów edukacyjnych. W wycieczce wzięło udział 21 uczniów.

       Pierwszego dnia wycieczki uczniowie zwiedzili Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich, gdzie poznali historię rybołówstwa i szkutnictwa nad Zalewem Wiślanym. Na szczególną uwagę zasługuje niezwykła rzeźba „Łódź” wykonana z kilkudziesięciu patyków wyrzuconych przez morze. Następnie udali się do Krynicy Morskiej, gdzie mieli możliwość podziwiania panoramy miasta ze szczytu latarni morskiej. Niezapomniane wrażenie zrobił na nich Zalew Wiślany, widziany z pokładu tramwaju wodnego podczas rejsu z Krynicy Morskiej do Tolkmicka.

       Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od wizyty na Wzgórzu Katedralnym we Fromborku. Tam uczniowie zwiedzili Muzeum Mikołaja Kopernika, gotycką Katedrę NMP, gdzie znajduje się grób Mikołaja Kopernika, wysłuchali koncertu organowego oraz obejrzeli seans w planetarium. Dzień ten zakończyli podziwianiem układu urbanistycznego oraz zabytków Tolkmicka i Kadyn.

       Trzeciego wycieczka udała się do Malborka, gdzie  uczestnicy zwiedzili Zamek Krzyżacki. Poznali historię zamku, obejrzeli wystawę dzieł z bursztynu, zbroje rycerskie, średniowieczną broń, zamkową kuchnię i skarbiec, a nawet krzyżackie toalety.

       Wszystkie założone punkty programu wycieczki zostały zrealizowane. Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni miłych wspomnień wróciliśmy do domu.

  • Wyjazd w ramach programu „Poznaj Polskę”.

    Wyjazd w ramach programu „Poznaj Polskę”.

    Wczoraj klasy 4a, 4b i 5a wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd zorganizowany i dofinansowany został z programu „Poznaj Polskę”. Dzień zaczęliśmy bardzo wcześnie, wyruszyliśmy o 5 rano. Pierwszym punktem wycieczki był Stadion Narodowy, wielką frajdę sprawiła wizyta w szatni piłkarzy, na trybunach i płycie boiska. Stadion robi ogromne wrażenie, niektórzy stwierdzili, że spełniło się ich wielkie marzenie. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie ponad 2 godziny uczniowie mogli eksperymentować, testować i bawić się. Spacerem udaliśmy się na Starówkę, gdzie mieliśmy możliwość zwiedzić Zamek Królewski. Nasi uczniowie byli pod dużym wrażeniem komnat królewskich oraz dzieł sztuki m.in. Jana Matejki. Ostatnim punktem wycieczki była obiadokolacja i zakup pamiątek. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy późnym wieczorem do domu.

  • ,,Zaczarowany Ołówek"

    Nowa galeria ,,Zaczarowany Ołówek" została dodana do albumu fotograficznego

    UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA PRZEDSZKOLU

  • UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY NA PODIUM WARMIŃSKO- MAZURSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM.

     

    28 kwietnia 2023r. uczennice : Weronika Maziejuk, Nikola Słabińska oraz uczniowie: Bartosz Szulc i Bartosz Syper przygotowani przez p. Justynę Woronko zajęli III MIEJSCE w kategorii klas 4-6 w powiatowych eliminacjach Warmińsko- Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

    GRATULACJE!

    👏👏👏

     

    Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:

    1. Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
    2. Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
    3. Popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy.
    4. Popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
    5. Inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowy

     

    Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku. Wzięło w nim udział pięć czteroosobowych zespołów ze szkół podstawowych powiatu oleckiego (grupa wiekowa : klasy IV- VI).

    Drużyna reprezentująca naszą szkołę rywalizowała w konkurencjach takich jak np. test z przepisów ruchu drogowego, jazda sprawnościowa rowerem po miasteczku ruchu drogowego i torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy.

  • Nasi uczniowie będą uczestniczyć w wycieczkach szkolnych zorganizowanych w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”.

       Gmina Wieliczki otrzymała dofinansowanie ze środków budżetu państwa na realizację przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” w wysokości 20.000,00 zł. Całkowity koszt zadania wynosi 50.415,00 zł.

       W ramach przedsięwzięcia uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Wieliczkach będą uczestniczyć w wycieczkach szkolnych zorganizowanych zgodnie z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra Edukacji i Nauki. W ramach tych obszarów Minister ogłasza na swojej stronie podmiotowej wykazy punktów edukacyjnych dla trzech grup wiekowych (klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VIII szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowe).

       Poznaj Polskę - to przedsięwzięcie, które jest wsparciem organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych       dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii czy też eksperymentowaniu w centrach nauki, stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

       Nasi uczniowie wezmą udział w następujących wycieczkach:

    Uczniowie klas I – III  wycieczka trzydniowa. W ramach przedsięwzięcia odwiedzą:

    1) Muzeum Zamkowe w Malborku.

    2) Muzeum Mikołaja Kopernika oraz Muzeum Pomnika Historii  - Zespół Katedralny we Fromborku.

    3) Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich, Oddział Narodowego Muzeum Morskiego.

    4) Tolkmicko – tramwaje wodne - rejs po Zalewie Wiślanym.

    5) Tolkmicko i Kadyny – układ urbanistyczny i zabytki,

     

    a uczniowie z klas IV - VIII spędzą dzień  w Warszawie. 

  • Julia Rydzewska z kl. VIII b w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

         Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

         20 kwietnia w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku odbyły się eliminacje powiatowe  Turnieju. Naszą szkołę reprezentowały uczennice : Weronika Żukowska i Julia Rydzewska, która zajęła I miejsce w  grupie II – klasy V-VIII szkół podstawowych i tym samym awansowała do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.

     

    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI

    22 marca odbyło się w naszej szkole zebranie z rodzicami, podczas którego szkolenie dla rodziców i nauczycieli przeprowadził pan Radosław Gruss Kierownik Odziału Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie, wspierali go policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olecku. Pan Radosław mówił o zagrożeniach związanych z nowymi substancjami psychoaktywnymi i ich działaniem. Pokazał jak wyglądają nowe narkotyki, które mogą nie wzbudzić żadnych podejrzeń, ponieważ występują w różnych formach żelków, kolorowych tabletek, cukierków itp. Podkreślił, że jedyną słuszną drogą walki z zagrożeniami jest dobra relacja z własnym dzieckiem. Zainteresowanie, troska, codzienna rozmowa jest najlepszą ochroną przed uzależnieniami.

  • I DZIEŃ WIOSNY

    21 marca obchodziliśmy w szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Klasy 4-8 przygotowały specjalnie na tę okazję piosenki o tematyce wiosennej, wykonały Marzannę oraz zaprezentowały najnowsze trendy w modzie w sezonie wiosennym. Były także kalambury i quiz wiedzy. Nie zabrakło również konkurencji sportowych. Na zakończenie rozegrany został mecz piłki ręcznej dziewcząt.

    W międzyklasowej rywalizacji zwyciężyła kl. V a, na drugim miejscu uplasowała się kl. IV a, natomiast trzecie miejsce zajęła kl. V b.

    Uczniowie klas I - III wyruszyły na spacer po okolicy z Marzanną aby skutecznie pożegnać zimę. Po powrocie do szkoły uczniowie klas młodszych rywalizowały w grupowych zabawach.

  • KONFERENCJA METODYCZNA

    15 marca w naszej szkole odbyła się konferencja pt. :"Wspieranie dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi" zorganizowana we współpracy z Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Ełku. W konferencji uczestniczyli zaproszeni goście : Wojciech Cybulski Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty w Olsztynie, Dariusz Jurczykowski Dyrektor Delegatury w Ełku, Michał Jodko Dyrektor MODN w Ełku, Beata Wielgat Wicedyrektor MODN w Ełku, Jarosław Kuczyński Wójt Gminy Wieliczki oraz Dyrektorzy i Kierownicy gminnych placówek współpracujących z naszą szkołą, doradcy metodyczni, przedstawiciele Rady Gminy i Rady Rodziców. Wykład poprowadził Janusz Tkaczow doradca metodyczny MODN. Następnie wszyscy nauczyciele podzieleni na grupy uczestniczyli w warsztatach z doradcami metodycznymi.

  • DZIEŃ MATEMATYKI

    14 marca w klasie 2a królowała matematyka.👑 Wychowawczyni pani Teresa Zeniuk zaprosiła rodziców i nauczycieli na lekcję otwartą. Uczniowie podzieleni na grupy wzięli udział w grze na terenie szkoły. Poszukiwali kopert z zadaniami matematycznymi, zbierali cyfry, które dały kod, otwierający pudełko z rozwiązaniem.✉️📄➕❓➖ Dowiedzieli się, że 14 marca jest obchodzony Dzień liczby Pi. Następnie w grupach rozwiązywali przeróżne zadania, kodowali, budowali z figur geometrycznych zamki oraz rozwiązywali sudoku.🟩 🔺📝Pomagali im w tym przybyli rodzice oraz nauczyciele. 👩‍🦰👨‍🦱👩‍🦱🧔👱‍♀️Był to bardzo udany dzień, który pokazał, że królowa matematyka nie jest groźna, a wręcz przeciwnie dostarczyła naszym uczniom wielu emocji i wrażeń, wszyscy bawili się świetnie.😁💪
  • Spotkanie z Caritas Diecezji Ełckiej.

    10 marca 2023 r. odwiedzili nas goście z Caritas Diecezji Ełckiej ks. dr Ryszard Sawicki i pani Olena z Ukrainy z dwójką dzieci. Pani Olena opowiedziała nam, czym zajmowała się przed wybuchem wojny, pokazała zdjęcia z Ukrainy przed wojną i jak wyglądają miasta po ataku Rosji. Z dużą wdzięcznością mówiła o pomocy Polaków po wybuchu wojny. Ks. Ryszard opowiedział o pomocy jaką niesie Caritas od ponad roku. Naszych gości zaprosiliśmy w związku z przekazaniem pieniędzy, które zebraliśmy podczas ”Kiermaszu Słodkości”. Naszym celem w tym roku była pomoc Ukrainie.

  • Żywa lekcja przyrody.

    9 lutego w naszej szkole odbyła się Żywa lekcja przyrody- ptaki drapieżne.

    Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, słuchali ciekawostek o ptakach, oglądali zdjęcia a także zadawali ciekawe pytania.

  • TŁUSTY CZWARTEK

    W tłusty czwartek(16.02.) w naszej szkole zorganizowany został "Kiermasz Słodkości". 🍩🍰🧁🍪Chętni rodzice oraz nauczyciele przygotowali wypieki, które można było zakupić podczas kiermaszu. Stoły uginały się od słodkości. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wata cukrowa oraz popcorn 🍿 przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Sobol oraz Wieliczek. Wypieki przygotowały również panie z KGW z Niedźwiedzkich.
    Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy upiekli słodkości oraz osobom zaangażowanym w organizację i obsługę kiermaszu.😉❤️ Udało nam się zebrać kwotę w wysokości 2005zl, którą przekażemy na pomoc Ukrainie. 🇺🇦
  • WALENTYNKI

    Obchody 14 lutego rozpoczęliśmy koncertem smyczkowymPanowie zabrali nas w muzyczną podróż po Europie. Zagrali muzykę znaną w Czechach, Hiszpanii, Francji, Niemczech czy Irlandii. Bawiliśmy się w Jaka to melodia? Rozpoznawaliśmy muzykę z filmów, seriali i bajek.

    Kolejnym etapem Walentynekbyło rozdanie poczty walentynkowej i dyskoteka.

  • Wycieczka - klasa IV b

    20 stycznia klasa IVb odwiedziła Alpaki w Sobolach. Jeździliśmy bryczką i karmiliśmy zwierzęta🐎🦙🐐Upiekliśmy kiełbaski na ognisku i stoczyliśmy bitwę na śnieżki. Wyprowadzaliśmy alpakę Stefana na spacer i zjeżdżaliśmy z górki. Dziękujemy przemiłym właścicielom za gościnność. To był bardzo przyjemny początek ferii👍
  • Bal Karnawałowy

    19 stycznia uczniowie klas I-IV bawili się na Balu Karnawałowym prowadzonym przez Tanmuz. Zabawa była świetna💃🕺🪩stroje ciekawe i oryginalne. Wszyscy doskonale się bawili co widać i słychać19 stycznia uczniowie klas I-IV bawili się na Balu Karnawałowym prowadzonym przez Tanmuz. Zabawa była świetna💃🕺🪩stroje ciekawe i oryginalne. Wszyscy doskonale się bawili co widać i słychać.
  • JASEŁKA

    18 stycznia w naszej szkole odbyły się jasełka przygotowane przez uczniów kl.IV-VIII pod kierunkiem p. Bożeny Dobrzyń i Izabeli Czapuryn przy wsparciu p. Krystyny Duba, która wykonała dekorację.

    Spektakl miał na celu skłonić widzów do refleksji nad istotą Bożego Narodzenia. Młodzi artyści zaprezentowali się nie tylko przed społecznością szkolną, ale również przed rodzicami podczas zebrania. Raz jeszcze dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie

    18 stycznia w naszej szkole odbyły się jasełka przygotowane przez uczniów kl.IV-VIII pod kierunkiem p. Bożeny Dobrzyń i Izabeli Czapuryn przy wsparciu p. Krystyny Duba, która wykonała dekorację.

    Spektakl miał na celu skłonić widzów do refleksji nad istotą Bożego Narodzenia. Młodzi artyści zaprezentowali się nie tylko przed społecznością szkolną, ale również przed rodzicami podczas zebrania. Raz jeszcze dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie.

    https://fb.watch/jzHSX_eVzG/https://fb.watch/jzHSX_eVzG/

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wieliczkach
    ul.Lipowa 10, 19-404 Wieliczki
  • 87 521 42 36

Galeria zdjęć