• Jasełka szkolne

  • KONKURS NA LOGO SZKOŁY

    ZAPRASZAMY wszystkich chętnych UCZNIÓW, RODZICÓW, ABSOLWENTÓW  ORAZ PRZYJACIÓŁ NASZEJ SZKOŁY do konkursu na opracowanie symbolu graficznego szkoły

    Regulamin konkursu na LOGO Szkoły Podstawowej w Wieliczkach

                                                                                             

    I.  Organizator konkursu

    Organizatorem konkursu na opracowanie logo szkoły jest Dyrektor Szkoły, nauczycielski zespół ds. promocji szkoły oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Wieliczkach

     

    II.  Cel i przedmiot konkursu

    1. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo) dla Szkoły Podstawowej im. Świętego  Jana Pawła II w Wieliczkach.
    2. Logo wykorzystywane będzie przez szkołę do celów identyfikacyjnych, reklamowych, informacyjnych, korespondencyjnych, promocyjnych Szkoły.

    III.   Warunki uczestnictwa w konkursie

    1. W konkursie mogą brać udział uczniowie, nauczyciele, rodzice i absolwenci.
    2. Projekty konkursowe zgłaszane do konkursu muszą być pracami indywidualnymi i autorskimi. W przypadku uznania pracy za plagiat uczestnik zostaje zdyskwalifikowany.
    3. Prace konkursowe należy składać zgodnie z wymaganiami zawartymi w regulaminie.
    4. Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne z bezpłatnym zrzeczeniem się praw autorskich na rzecz Szkoły Podstawowej  im. Świętego Jana Pawła II w Wieliczkach (przejście na Szkołę praw autorskich dotyczy tylko projektu zwycięskiego).
    5. Osoby składające zgłoszenie w ramach konkursu tym samym wyrażają zgodę na przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych wyłącznie na potrzeby konkursu.
    6. O sprawach nieobjętych regulaminem decydują Organizatorzy.
    7. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją powyższych warunków.

    IV.  Forma prezentacji pracy konkursowej

    1. Projekt znaku graficznego (logo) powinien nadawać się do wszechstronnego wykorzystania: reklama, Internet, pisma, ulotki.
    2. Pracę należy wykonać, korzystając z technik komputerowych w dwóch wersjach: wydruku oraz w postaci elektronicznej na płycie CD.
    3. Logo powinno charakteryzować się następującymi cechami:
    • być czytelne i łatwe do zapamiętania
    • być łatwo identyfikowane z naszą szkołą
    • wzbudzać pozytywne emocje
    • powinno być proste pod względem graficznym i kolorystycznym, powinno składać się z 2 podstawowych elementów: sygnetu (symbolu graficznego), logotypu (graficznie przedstawionej nazwy szkoły).

     

    • powinno zawierać nazwę szkoły: Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Wieliczkach
    • projekt nie może zawierać treści obraźliwych.

     

    1. Prace należy składać w kopercie opatrzonej hasłem: „Konkurs na logo szkoły”. W kopercie powinny się znaleźć:
    • logo – wydruk papierowy
    • wersja elektroniczna na płycie CD
    • dane autora: imię i nazwisko, telefon, adres zamieszkania

    V.  Miejsce i termin składania prac konkursowych

    1. Prace należy składać do dnia 15 stycznia 2020 w sekretariacie szkoły
    2. Prace konkursowe niespełniające wymogów regulaminu konkursu nie będą podlegały ocenie. W przypadku uznania, że praca jest plagiatem, uczestnik zostaje zdyskwalifikowany.
    3. Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane.
    4. Organizator nie zwraca prac.
    5. Organizator zastrzega sobie prawo przedłużenia terminu składania prac.

    VI.  Kryteria oceny prac konkursowych

    Projekty oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:

    1. Zgodność projektu z danymi naszej szkoły.
    2. Oryginalność znaku, łatwość zapamiętania, pomysł.
    3. Czytelność i funkcjonalność projektu.,
    4. Estetyka wykonania projektu.

     

    VII.  Ocena prac konkursowych

    Zwycięska praca zostanie wybrana przez Komisję Konkursową, w składzie:

    1. Dyrektor lub wicedyrektor
    2. Ewa Wasilewska-Ciwoniuk.
    3. Renata Lau
    4. Piotr Bruzgo.
    5. Przewodniczący Rady Rodziców.
    6. Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego.

    VIII.  Rozstrzygnięcie konkursu

    1. W wyniku postępowania konkursowego Komisja Konkursowa wyłania zwycięzcę konkursu.
    2. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do dopracowania lub zmodyfikowania zwycięskiego projektu oraz do nierozstrzygnięcia konkursu.
    3. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody. 
    4. Planowana data ogłoszenia wyników 07.02.2020
    5. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły wraz z prezentacją nagrodzonej pracy.
    6. Po ogłoszeniu wyników zostanie zorganizowana wystawa prezentująca wszystkie projekty.
    7. Zwycięska praca zostanie zaprezentowana na stronie internetowej szkoły.

    ORGANIZATORZY

     

  • Na początek Kreta – królowa greckich wysp

    Na początek Kreta – królowa greckich wysp

    „In Harmony with Nature” to kolejny, realizowany w naszej szkole międzynarodowy projekt w ramach programu Erasmus+. Jego pomysłodawczynią i koordynatorką jest p. Elżbieta Karaś. To pod jej i p. Jolanty Motulewicz opieką w pierwszym tygodniu grudnia pięcioro uczniów naszej szkoły: Julia Szmigiero, Maciej Kozłowski, Aleksander Woronko, Jakub Syper i Dawid Drobiszewski wyjechało na Kretę, by spotkać się po raz pierwszy z projektowymi partnerami.

    Gościnność Greków poznaliśmy już pierwszego dnia pobytu - 1 grudnia 2019 r., kiedy zabrali nas na zwiedzanie Heraklionu, którego jedną z głównych atrakcji jest dawny port wenecki z  rzucającą się  w oczy pochodząca z XVI wieku twierdzą Rocca del Mare. W twierdzy Koules (obecna nazwa budowli) widzieliśmy m.in. armaty, które kiedyś otwierały ogień do atakujących statków, trzy imponujące płaskorzeźby Lwa Świętego Marka - symbolu Wenecji - znajdujące się po trzech stronach budowli oraz wiele innych ciekawych eksponatów. Obiekt został zbudowany w latach 1523–1540 przez ówczesnych władców weneckich. Długi czas budowy przestał nas dziwić, kiedy dowiedzieliśmy się, że ściany zewnętrzne mają prawie 9 metrów grubości, a wewnętrzne - w niektórych miejscach dochodzą do 3 metrów.

    02 grudnia 2019 r. był oficjalnym dniem rozpoczęcia spotkania przedstawicieli szkół z Polski, Grecji, Sycylii, Macedonii i Łotwy. Czas spędziliśmy w szkole organizatorów  - 6th Heraklion Professional Lyceum. Dzięki przygotowanym prezentacjom multimedialnym poznaliśmy położenie geograficzne, charakterystyczne cechy państw biorących udział w projekcie oraz specyfikę naszych szkół.  Następnie zostaliśmy oprowadzeni po placówce. Zaprowadzono nas m.in. do sal, w których odbywają się zajęcia praktyczne nauki zawodów, np. hydraulika, gazownika, tokarza; obejrzeliśmy maszyny, dzięki którym uczniowie uczą się projektować, a następnie produkować potrzebne np. do instalacji hydraulicznych elementy.

    Kolejne dni pobytu służy bezpośredniej realizacji zadań projektowych.

    3 grudnia wybraliśmy się do Psiloritis Natural Park – parku, który ze względu na bogatą różnorodność geologiczną, piękną scenerię oraz historię i tradycję od 2001 roku jest członkiem Europejskiej Sieci Geoparków i Światowej Sieci Geoparków UNESCO. Dzięki zajęciom edukacyjnym dowiedzieliśmy się, że na jego terenie znajdują się niesamowite wąwozy oraz różnorodne pod względem flory i fauny jaskinie. Wiele roślin i zwierząt występuje tylko na tym terytorium. Należą do nich np. dzikie oregano (Origanum dictamnus), endemiczny motyl z płaskowyżu (Kretania psylorita), orchidea Cephalanthera cuculata i bardzo rzadkie rośliny Horstrissea dolinicola i Pοlygonum idaeum, a także zagrożony orłosęp (Gypaetus barbatus) i kreteński „Wild Cat”.

    Kolejny dzień – 4 grudnia – także upłynął w górach, tym razem – Juchtas, których wygląd przypomina ludzką głowę (wg mitologii jest ona wyobrażeniem twarzy Zeusa, zaś góra to jego grób). Juchtas – jak zapewniali przewodnicy – to raj botaniczny, w którym na każdym kroku unosi się zapach oznaczonych i opisanych roślin, np. oregano, tymianku i szałwii. Roślinność górska jest tu niska, ale na wielu obszarach występują niewielkie kępy cyprysów i sosen, zaś klify są wyjątkową przystanią dla orłów i sępów. W takiej scenerii rozgrywaliśmy grę terenową – mieliśmy za zadanie najpierw odnaleźć naczynie ze wskazówką dotyczącą zwierząt występujących na Krecie, a następnie odszukać ukryte wzdłuż ścieżki edukacyjnej ich zdjęcia.  O  cechach charakterystycznych, warunkach życia kreteńskich ssaków, gadów i ptaków  opowiedział na zakończenie spotkania przewodnik grupy.

    Dwa ostatnie dni upłynęły na poznawaniu niezwykle bogatej historii Krety dzięki wizytom w muzeach.

    W czwartek mieliśmy okazję odświeżyć m.in. znajomość mitologii greckiej, ponieważ zwiedziliśmy ruiny pałacu Minosa w Knossos, który – jak się dowiedzieliśmy - w czasach swojej świetności miał ok.1300 pomieszczeń, a mogło w nich przebywać nawet 12 tysięcy ludzi.  Stając przed odrestaurowanym wejściem północnym z freskiem przedstawiającym szarżującego byka, od razu przypomnieliśmy mity o Dedalu budującym na polecenie Minosa labirynt dla Minotaura oraz o Ariadnie podsuwającej Tezeuszowi pomysł z nitką i kłębkiem jako sposób na bezpieczny powrót z budowli po zgładzeniu pół byka, pół człowieka.  

    Dopełnieniem wycieczki w Knossos była wizyta w Muzeum Archeologicznym w Heraklionie – drugim, po Atenach, pod względem wielkości greckim zbiorem antycznych pamiątek i wykopalisk. Ekspozycje muzealne rozmieszczone są w 20 salach, w których zobaczyliśmy najbardziej cenne eksponaty, liczące kilka tysięcy lat, np. fajansową figurkę bogini z wężami, gliniany dysk z  Fajstos, polichromowany sargofag, fresk z Knossos, podwójne topory, cenne rytony czy złoty wisiorek z pszczołami znaleziony na terenie pałacu w Malia.

    Piątek – 6 grudnia 2019r. – był ostatnim dniem naszego pobytu na Krecie. Na ten dzień  zaplanowane mieliśmy zwiedzanie dwóch muzeów. Pierwszym było  Kotsanas Museum, w którym panie przewodniczki z  dużym zaangażowaniem opowiadały o niezwykle ciekawych, imponujących eksponatach dotyczących inżynierii i technologii wynalezionych przez starożytnych Greków. Wszystkie eksponaty zostały  zbudowane na podstawie antycznych tekstów, a większość z nich jest w pełni funkcjonalna, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć, jak działały np. wieczne fontanny wodne, starożytne roboty i zautomatyzowane „kina”, a także urządzenia do pomiaru czasu, z jednym z budzikiem, który można ustawić i ćwierkają jak ptak w pożądanym czasie, pierwsze telegramy, komputery, logiczne gry planszowe.

    Pełni podziwu dla odkryć starożytnych Greków udaliśmy się do Muzeum Historii Naturalnej. Większość ekspozycji zaprezentowana jest w dioramach, czyli pełnowymiarowych modelach naturalnych ekosystemów kreteńskich. Nie było to „nudne” zwiedzanie kolejnego muzeum, ponieważ podzieleni na międzynarodowe grupy mieliśmy do wykonania różne zadania przy określnych ekspozycjach, np. zrobienie zdjęcia z ruchomym dinozaurem,  znalezienie dębowego drewna, wysłuchanie muzyki i nagranie jej dźwięków itp. Poza tym mieliśmy okazję doświadczyć przeżyć podczas trzęsienia ziemi. W przeznaczonym ku temu symulatorze przypominającym  salę w szkole, z ławkami, krzesłami, tablicą i różnymi plakatami, mapami na ścianie odczuliśmy trzęsienie ziemi o sile ok. 6 stopni w skali Richtera. Warto wspomnieć, że Grecja leży na głównych uskokach geologicznych i trzęsienia ziemi są tam częste. 

    Zakończeniem pobytu było spotkanie w szkole gospodarzy; podczas części oficjalnej każdy z uczestników otrzymał certyfikat udziału w projekcie, natomiast mniej oficjalne pożegnanie upłynęło na wspólnej zabawie przy muzyce i poczęstunku oraz tradycyjnych greckich tańcach.

    Maciej Kozłowski (VIIb), Aleksander Woronko (VIIb), Jolanta Motulewicz

     

  • Andrzejki – dawna ludowa tradycja

    Andrzejki – dawna ludowa tradycja

    Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.

    Czwartek- 28  listopada stał się wspaniałą okazją do dobrej zabawy dla uczniów naszej szkoły. W tym dniu jeden z korytarzy szkolnych został zamieniony w "Salę Wróżb". Niezwykłe, magiczne damy – uczennice klas VI ( Julia Olenkiewicz, Zuzanna Przybylak, Zuzanna Wojnowska, Andżelika Drejer, Malwina Gładyszewska, Joannna Sulżycka) przepowiadały wszystkim chętnym uczniom z klas I-III przyszłość z kart, kości do gry, magicznych gwiazdek oraz kombinacji cyfr z daty urodzenia. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.

    Z kolei uczniowie klas starszych ( IV-VIII) bawili się dopiero po skończonych lekcjach. O godz. 15.00  w sali gimnastycznej rozpoczęła się dla nich  dyskoteka. Taneczna zabawa przy dźwiękach muzyki znanych przebojów była możliwa dzięki  mamie Zuzi Przybylak -Pani Ani i cioci – Pani Paulinie. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie obu Paniom.

     Zabawa andrzejkowa była udana. Szkoda, że ten czas tak szybko minął…

  • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

    DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

    21 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień, którego organizacją zajął się  Samorząd Uczniowski. Największym zainteresowaniem  cieszyła się  akcja pod nazwą „Weź ze sobą miłe słowo i podaj dalej”. Jej celem było przekazanie odrobiny wzajemnej sympatii i życzliwości oraz wywołanie uśmiechu na ustach innych. Tego dnia na korytarzu szkolnym były porozwieszane  karteczki z życzeniami i pozdrowieniami, które wszyscy zainteresowani mogli oderwać i przekazać innej osobie. Dzięki akcji uczniowie kształtowali życzliwą i serdeczną postawę wobec wszystkich ludzi. Ponadto, zgodnie z propozycją Samorządu Uczniowskiego, osoby ubrane w tym dniu w odzież w kolorze żółtym były zwolnione z odpowiedzi ustnych w myśl zasady : kto przebrany-niepytany. Miłym gestem było wręczenie lizaków w kształcie serduszek z uśmiechniętą buźką wszystkim uczniom oraz pracownikom szkoły. Oprócz tego adresatom dostarczono liściki, które wcześniej były wrzucone do skrzynki życzeń i pozdrowień.

     Dzień ten uświadomił wszystkim, że życzliwość, uprzejmość, dobro, przyjaźń to cenne wartości w kontaktach z innymi i nie powinniśmy o tym zapominać na co dzień.

     

  • Tydzień Edukacji Globalnej

    Tydzień Edukacji Globalnej

    Największym wyzwaniom stojącym dziś przed ludzkością można sprostać poprzez innowacyjność obejmującą wszystkich (inclusive innovation), tzn. opartą na szerokiej współpracy i mającą na celu rozwiązanie problemów globalnych. Współpracując z innymi możemy znaleźć nowe, lepsze sposoby rozwiązywania problemów oraz zaspokajania potrzeb większej liczby ludności.

    Ziemia jest jedna dla wszystkich i wszyscy powinniśmy o nią dbać. Wiele ekologicznych wyzwań ma charakter globalny i może zostać rozwiązanych jedynie w ramach kompleksowych działań na poziomie światowym. Inne wyzwania wiążące się z ochroną środowiska mają wymiar regionalny, co oznacza, że wymagają współpracy, w tym z krajami, które graniczą z UE

    Nasza szkoła już od czterech lat bierze czynny udział w projekcje zorganizowanym przez ORE „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju II”. W tym roku szkolnym hasłem Tygodnia Edukacji Globalnej jest: „Pobudka. To ostatni dzwonek dla klimatu”.

    TEG 2019 zaczęliśmy od poniedziałkowego apelu szkolnego, na którym liderka edukacji globalnej p. Marta Karniej przekazała podstawowe wiadomości o zmianach klimatu i globalnym ociepleniu. Poznaliśmy skutki zmian klimatu, które doprowadzają naszą planetę do zniszczeń.  W ciągu ostatniego stulecia naukowcy obserwują coraz szybciej zachodzące zmiany we wzroście temperatury na Ziemi oraz wzrost występowania ekstremalnych zjawisk pogodowych. Powodują one między innymi zwiększanie się liczby katastrof naturalnych, powodzi, huraganów. Dowiedzieliśmy się co każdy z nas może zrobić, aby pomóc naszej planecie. Zadziwiające, jak proste czynności dnia codziennego, o których na co dzień zapominamy mogą zapobiec zmianie klimatu. Pani Marta przedstawiła plan na cały tydzień i omówiła działania, które podejmie nasza społeczność szkolna. W poniedziałek stanęły w szkole pojemniki do segregacji śmieci, które umieszczone są w dwóch miejscach. Odbyło się krótkie szkolenie dotyczące segregacji, przypominjące co powinno znaleźć się w poszczególnych pojemnikach. W najbliższym czasie pojawią się „przypominajki”, wykonane przez uczniów, które będą nas mobilizować do wyłączania światła w toaletach, zakręcaniu kranu. Mamy nadzieję, że takie bardzo proste czynności staną się nawykiem, a także pozwolą uzmysłowić, jak zwykłe czynności mogą pomóc naszej planecie. Podczas trwania TEG uczniowie klas 8 stworzą ulotkę informacyjną, która ma za zadnie uzmysłowienie skali problemu, zawierać będzie również informacje, co każdy z nas może zrobić, aby zatrzymać globalne ocieplenie.

    W środę spotkaliśmy się ponownie na apelu szkolnym, ubrani w kolorze niebieskim, aby uczcić Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym roku przypada 30-letnia rocznica powstania Konwencji Praw Dziecka. Dzień ten obchodziliśmy wspólnie z UNICEF, międzynarodową organizacją zajmującą się pomocą dzieciom. Zapoznaliśmy się z prawami dziecka zapisanymi w konwencji, obejrzeliśmy filmiki promujące akcję, a także zobaczyliśmy jak wielką siłę mają dzieci, jak wiele potrafią zmienić w świecie dorosłych. Dowiedzieliśmy się, że nie wszędzie na świecie prawa dzieci są respektowane, nawet tak oczywiste dla nas, jak prawo do czystej wody, czy edukacji. Zobaczyliśmy jak wiele znanych osób ze świata kultury i sportu wspiera UNICEF. Podczas apelu nagrodziliśmy uczniów naszej szkoły, którzy w ostatnim czasie osiągali sukcesy sportowe, muzyczne i recytatorskie. Na koniec uczciliśmy ten dzień wspólnym zdjęciem.

    W piątek uczniowie klas 8 rozdawali ulotki swoim młodszym kolegom i koleżankom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Reprezentacja uczniów wybrała się pod opieką p. Marty Karniej do Urzędu Gminy, gdzie poinformowaliśmy urzędników o naszej akcji, wręczyliśmy ulotki, a także zostawiliśmy część dla mieszkańców gminy. Odwiedziliśmy również bank, gdzie pozostawiliśmy ulotki i pobliskie sklepy. Mamy nadzieję, że taka akcja pobudzi świadomość mieszkańców Wieliczek.

    Tydzień Edukacji Globalnej był tylko wstępem do dalszych działań na rzecz planety. Mamy nadzieję, że uświadomił skalę zagrożeń, pobudził wyobraźnię i dał energię do ciągłego dbania o Ziemię.

     

  • „Szkoła do hymnu”.

    Szanowni Państwo,

     

    w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu”.

     

    W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.

     

    W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.

     

    Z poważaniem

    Anna Ostrowska

    Rzecznik Prasowy MEN

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

  • „Szkoła pamięta”

    Szanowni Państwo,

     

    w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

     

    Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

    W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.

     

    Łączę wyrazy szacunku

    Anna Ostrowska
    Rzecznik Prasowy MEN

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

  • "Cztery Łapy"

    "Cztery Łapy"

    W  październiku – miesiącu dobroci dla zwierząt - Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję mającą na celu wparcie działalności fundacji „Cztery Łapy” z Olecka, której wolontariuszki opiekują się bezdomnymi zwierzętami. By pomóc skrzywdzonym, porzuconym, niejednokrotnie maltretowanym czworonogom, zorganizowaliśmy zbiórkę karmy, którą 13 listopada 2019r. przekazaliśmy na ręce poruszonych efektem naszej akcji pań - Joanny Mackiewicz i Pauliny Ciszewskiej - przedstawicielek „Czterech Łap”.  Wolontariuszki w towarzystwie uroczych mieszańców: Frytki i Aresa opowiedziały nie tylko o procedurach adopcji zwierząt, ale także o odpowiedzialności za czworonogi będące pod naszą opieką, czipowaniu ich,  bezpiecznym dla nas i zwierząt wyprowadzaniu na spacery, sprzątaniu nieczystości po nich, a także o możliwości pomocy zwierzętom bezdomnym. 40-minutowe spotkanie uświadomiło prostą prawdę, że o  człowieczeństwie świadczy niewątpliwie  nasz stosunek do słabszych, pokrzywdzonych istot. Dumni mogą być na pewno ci  wszyscy, którzy okazując dobre serce, wrażliwość na krzywdę porzuconych psów i kotów, przyczynili się do zebrania 68 kilogramów karmy. BRAWO!

    kl. 1

    Aleksandra Iwanicka, Ernest Wieliczko, Melania Gładyszewska, Lena Maziejuk, Igor Marchel, Magdalena Karniej

    kl. II

    Julia Wróblewska, Antonina Kumięga, Zofia Sawicka

    kl. III

    Kornelia Woronko

    kl. IVa

    Maja Giedrojć, Anna Gostkowska, Nikola Jasińska, Dawid Jutkiewicz, Wiktoria Ostrowska, Amelia Sienica

    Wiktoria Stankiewicz, Dawid Szczerbiński, Żaneta Szczerbińska, Patryk Wizgier, Anna Zygmunt

    kl. Va

    Wiktoria Ćwikowska, Bartosz Giedrojć, Aleksandra Nalewajko, Konstanty Sudnik

    kl.Vb

    Natalia Kozłowska, Julia  Rydzewska, Lena Kozłowska, Marcel Masłowski, Karolina Śniatkowska, Julia Syper, Zuzanna Szulc, Marcelina Jasińska

    kl. VIa

    Antonina Marchel, Joanna Nalewajko, Kacper Jurczyk, Malwina Gładyszewska, Wiktoria Krejpcio, Joanna Sulżycka, Gabriela Kozłowska, Jakub Śniatkowski

    kl. VIb

    Bartosz Bogdanowicz, Mateusz Krawczuk, Michał Paulako, Kamil Pietruczuk

    kl. VIIa

    Adrian Gorlewski, Adrian Filipowicz, Rafał Buczyński, Olaf Krajewski, Maja Gładyszewska, Julia Śniatkowska, Kamila Kuprewicz, Weronika Lewandowska, Oliwia Jarmołowicz

    kl. VIIb

    Zofia Grzelak, Zuzanna Miezianko, Oliwia Lotkowska, Aleksander Woronko, Maciej Kozłowski

    kl. VIIIa

    Paweł Paulako

    kl. VIIIb

    Gabriela Morusiewicz, Michalina Dziedziach, Dominika Wojciulewicz

    Panie: Ewa Wasilewska - Ciwoniuk , Krystyna Duba, Justyna Woronko, Halina Dobrzyń, Aneta Pietruczuk, Katarzyna Szczęsnowicz, Sylwia Balińska i Jolanta Motulewicz

  • SUKCESY UCZNIÓW W XV MIĘDZYGMINNYM KONKURSIE WOKALNO- RECYTATORSKIM „TOBIE OJCZYZNO”

    SUKCESY UCZNIÓW W XV MIĘDZYGMINNYM KONKURSIE  WOKALNO- RECYTATORSKIM „TOBIE OJCZYZNO”

         9 listopada 2019 r. dziewięcioro uczniów reprezentowało nasza szkołę w XV Międzygminnym Konkursie Wokalno-Recytatorskim „ Tobie Ojczyzno” im. Gen. Ludwika Michała Paca, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury  w Raczkach oraz Starostwo Powiatowe w Suwałkach. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Suwalskiego  oraz  Wójt Gminy Raczki. Podczas konkursu obecni byli: Wicestarosta Suwalski Pan Artur Łuniewski oraz Pani Barbara Cieśluk- Inspektor do spraw kultury i sportu w Starostwie Powiatowym.

          Celem konkursu było uczczenie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku dla dorobku kulturowego Polski poprzez aktywność wokalną i recytatorską, kształtowanie wrażliwości artystycznej oraz popularyzowanie polskiej poezji i piosenki.

        Naszą szkołę w konkursie reprezentowali następujący uczniowie: Lena Maziejuk, Kornelia Woronko, Marcel Czapuryn, Maja Giedrojć, Filip Banaś, Bartosz Jarmołowicz, Oliwia Jarmołowicz, Adrianna Sulżycka oraz Jakub Życzewski.  Komisja konkursowa oceniała przygotowane prezentacje pod względem doboru repertuaru, dykcji, stopnia opanowania tekstu, muzykalności i warunków głosowych oraz kreacji artystycznej. Jury w składzie: Barbara Cieśluk,  Agnieszka Wysocka- Juchniewicz, Ewa Grzyb, Marcin Halicki, Anna Dorota Halicka, spośród 62 wykonawców wyłoniło zwycięzców, wśród których znalazło się aż sześcioro naszych uczniów.

    Kornelia Woronko zajęła I miejsce za wykonanie wiersza patriotycznego w kat. klas I-III

    Lena Maziejuk zdobyła II nagrodę za recytację wiersza patriotycznego w kat. klas I-III

    Marcel Czapuryn zajął I miejsce za wykonanie pieśni patriotycznej w kat. klas I-III

    Oliwia Jarmołowicz otrzymała I nagrodę za wykonanie pieśni patriotycznej w kat. klas VII-VIII

    Adrianna Sulżycka zajęła II miejsce za recytację wiersza patriotycznego w kat. klas VII-VIII

    Bartosz Jarmołowicz otrzymał wyróżnienie za wykonanie pieśni patriotycznej w kat. klas IV-VI

         Uczniów do konkursu przygotowywały panie: Jolanta Motulewicz, Katarzyna Szczęsnowicz, Renata Lau, Teresa Zeniuk, Halina Bielecka i Izabela Czapuryn.

     

     

  • Święto Niepodległości

    Święto Niepodległości

          8 listopada 2019 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego  w Wieliczkach odbyła się akademia z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę. Myślą przewodnią uroczystości stały się słowa Cypriana Kamila Norwida: ,,Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek’’.

        O godzinie 11.11 uczniowie, nauczyciele, pracownicy placówki oraz zaproszeni goście, w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do hymnu’’, odśpiewali cztery zwrotki ,,Mazurka Dąbrowskiego’’, a następnie  obejrzeli montaż słowno- muzyczny przygotowany przez p. Renatę Lau, p. Halinę Dobrzyń oraz p. Katarzynę Szczęsnowicz.

         Kornelia Woronko, Katarzyna Łada, Ada Sulżycka, Daria Romotowska,  Filip Gorlo  i Paweł Paulako przybliżyli zebranym wydarzenia i postacie, dzięki którym po 123 latach niewoli Rzeczpospolita powróciła na mapę Europy i świata. Recytację prozy i poezji połączono ze  śpiewem pieśni patriotycznych w wykonaniu Martyny Kalickiej, Andżeliki Drejer, Oliwii Jarmołowicz i Bartłomieja Jarmołowicza. Występ wzbogacono grą na instrumentach. Jakub Paczyński i Krzysztof Jankowski zagrali na skrzypcach i akordeonie utwory, które w przeszłości budziły nadzieję w sercach Polaków, zagrzewały do walki narodowowyzwoleńczej.

         Po zakończonej części artystycznej delegacja nauczycieli, uczniów złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod tablicą upamiętniającą to ważne święto państwowe.   

     

  • "Szkoła pamięta"

    "Szkoła pamięta"

    Listopad jest miesiącem , w którym w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych, porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań . Nasza placówka włączyła się w akcję MEN „Szkoła pamięta”. Przedstawiciele samorządów klasowych pod opieką p. Justyny Woronko nawiedzili cmentarz z czasów I  wojny światowej, który znajduje się w Wieliczkach. Pochowanych jest na nim 36 żołnierzy: 10 niemieckich i  26 rosyjskich. Po zapaleniu zniczy odmówiono wspólnie modlitwę ”Anioł Pański”, ofiarowując ją za wszystkich, którzy stracili życie w czasie wojen.

  • "Jestem już pierwszak, nie maluch"

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej


    „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
     nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

    Powyższe słowa św. Jana Pawła II były mottem tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Wieliczkach. 11 października 2019 r. na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego na uroczystość  przybyli obecni i emerytowani nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji. Wśród gości nie zabrakło także Wójta Gminy Wieliczki – Jarosława Kuczyńskiego, wiceprzewodniczących Rady Gminy Wieliczki – Pawła Herbszta i Augustyna Borkowskiego, kierownika Gminnej Publicznej Biblioteki w Wieliczkach – Elżbiety Kasprzyk oraz przewodniczącej Rady Rodziców – Karoliny Słabińskiej.

    Uczniowie kl. III (Kornelia Woronko, Malwina Kuczyńska, Alan Krajewski), kl VIa (Joanna Nalewajko, Oliwia Przekop, Gabriela Kozłowska, Joanna Sulżycka), kl. VIb (Zuzanna Przybylak, Julia Olenkiewicz, Emanuel Miszczak, Weronika Olenkiewicz, Gabriel Ciszewski) pod kierunkiem Jolanty Motulewicz, Justyny Woronko oraz Izabeli Czapuryn przygotowali część artystyczno - muzyczną wzbogaconą prezentacjami składającymi się m.in.  z archiwalnych zdjęć dokumentujących liczne wydarzenia z życia szkoły, uroczystości, konkursy, spotkania, wycieczki, co wśród zgromadzonych wywołało nie tylko żywiołową radość, ale i nieskrywane wzruszenie. Uzupełnieniem pierwszej prezentacji był występ instrumentalny Katarzyny Łady (ukulele) i Krzysztofa Jankowskiego (akordeon).   Kolejne muzyczne występy uczniów również zachwyciły zgromadzonych; Kuba Życzewski przejmująco wykonał utwór E. Stachury „Wędrówką życie jest człowieka”, zaś  Oliwia Jarmołowicz utwór A. Jantar „Radość najpiękniejszych lat” zadedykowała zgromadzonym pracownikom oświaty. Dopełnieniem życzeń były fotograficzne podziękowania wszystkich klas składające się na kolejną prezentację multimedialną, za którą odpowiedzialny był  Kacper Kmicic. Występy recytatorsko – muzyczne spajali konferansjerzy: Adrianna Sulżycka, Dominika Wojciulewicz oraz Przemysław Głowacki, którzy w pięknych słowach mówili o tym, co składa się na autorytet nauczyciela  m.in. o odpowiedzialnym nauczaniu, prawdziwej pasji, pełnym zaangażowaniu i autentycznym współprzeżywaniu niezapomnianych chwil.

    Dopełnieniem uczniowskich życzeń były podziękowania złożone przez Przewodniczącą Rady Rodziców – Karolinę Słabińską, która wyraziła wdzięczność za trud nauczania dzieci i młodzieży i pomoc w ich wychowaniu.

    Podczas uroczystości szkolnej za szczególne osiągnięcia Wójt Gminy Wieliczki Jarosław Kuczyński nagrodził Sylwię Balińską, Ewę Wasilewską – Ciwoniuk, Bożenę Dobrzyń i Jolantę Waszkiewicz. Nagrody Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego otrzymali Justyna Woronko, Izabela Czapuryn, Marta Karniej, Aleksandra Halama, Elżbieta Karaś i Marlena Miliszewska oraz wszyscy pracownicy obsługi i administracji.

    14 października 2019r. w Ełku podczas wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej dyrektor szkoły - Marek Dobrzyń odebrał Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, natomiast Jolanta Motulewicz otrzymała Nagrodę Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty.

    dzien_edukacji_narodowej.ppsx

    Prezentacja_podziekowan.ppsx

  • Żywa lekcja historii -II wojna światowa

  • NOC BIBLIOTEK 2019

    NOC BIBLIOTEK 2019

         4 października 2019 r. trzy uczennice naszej szkoły (Malwina Gładyszewska, Asia Nalewajko i Julia Olenkiewicz) uczestniczyły w akcji Noc Bibliotek zorganizowanej przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Olecku oraz Centrum Wspierania Edukacji- Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Olecku.

         Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja, która zachęca do korzystania z zasobów bibliotek. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Znajdźmy wspólny język. Bohaterem spotkania w oleckich bibliotekach był Kornel Makuszyński. Uczestnicy wzięli udział w licznych zabawach –odgadywali zaszyfrowane hasła, szukali przedmiotów ukrytych w bibliotece, itp. W przerwie między zmaganiami można było zagrać w kalambury lub Twistera. Na zakończenie spotkania na wszystkich czekała niespodzianka w postaci pokazu Zumby.

         W Nocy Bibliotek wzięli udział przedstawiciele 5 bibliotek szkolnych z powiatu oleckiego. Nasze reprezentantki zajęły 2. miejsce.

  • IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    Nasza szkoła uczestniczy w akcji

    IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

    organizowanej w dniu 4 października 2019 r.

    Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości.

    W najbliższych dniach przypominamy sobie tabliczkę mnożenia – w domu, w szkole,

    a 04.10.2019 każdy chętny będzie mógł przystąpić do Egzaminu z tabliczki mnożenia!

    * Uczeń wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia.

    * Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł MT EXPERT.

  • Zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty

  • INFORMACJA O TREŚCI ZŁOŻONYCH OFERT – DOWOŻENIE DZIECI DO SZKÓŁ W GMINIE WIELICZKI

  • Ogłoszenie o przetargu

    Ogłoszenie nr 585922-N-2019 z dnia 2019-08-13 r.  
    Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wieliczkach: dowożenie dzieci do szkół w gminie Wieliczki OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi  Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe  Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego  Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej  Nie  
     
    Nazwa projektu lub programu  
     
    O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych  Nie  
     
    Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)  
     
    SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY  Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający  Nie  Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania  Nie  Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:  Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających  Nie  
     
    Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:  
     
    Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej  Nie  W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:  Informacje dodatkowe:  I. 1) NAZWA I ADRES: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wieliczkach, krajowy numer identyfikacyjny 28150410000000, ul. Wieliczki  10 , 19-404  Wieliczki, woj. warmińskomazurskie, państwo Polska, tel. 875 214 150, e-mail spwieliczki@wp.pl, faks 875 214 150.  Adres strony internetowej (URL):  Adres profilu nabywcy:  
    Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne  I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa  
     
    I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):  Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):  
     
    I.4) KOMUNIKACJA:  Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)  Nie  
     
     
    Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia  Nie  www.wieliczki.bipgmina.pl ; www.zspwieliczki.edupage.org  
     
    Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem  Nie  
     
     
    Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:  Elektronicznie  Nie  adres  
     
     
    Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:  Nie  Inny sposób:  
     
    Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:  Tak  Inny sposób:  w formie papierowej  Adres:  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wieliczkach, ul. Lipowa 10, 19-404 Wieliczki  
     
    Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne  
    Nie  Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)  
     
    SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA  
     
    II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: dowożenie dzieci do szkół w gminie Wieliczki  Numer referencyjny:  Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny  Nie  
     
    II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi  II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych  Zamówienie podzielone jest na części:  Nie  Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:  
     
    Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:  
     
    Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:  
     
     
     
    II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie dowożenia dzieci i uczniów do szkół i przedszkoli z terenu gminy Wieliczki w dni nauki szkolnej. Zakres zmówienia obejmuje dowożenie i odwożenie dzieci i uczniów na czterech trasach wyszczególnionych w SIWZ o łącznej liczbie kilometrów dziennie 192.  
     
    II.5) Główny kod CPV: 60100000-9  Dodatkowe kody CPV:  
     
     
    II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):  Wartość bez VAT:  Waluta:  
     
    (w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)  
     
    II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 
    lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie  Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:  II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:  miesiącach:    lub dniach:  lub  data rozpoczęcia: 2019-09-09   lub zakończenia: 2020-12-31  
     
    II.9) Informacje dodatkowe:  SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM  III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU  III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów  Określenie warunków: posiadają kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej o ile wynika to z odrębnych przepisów - zezwo9lenie na wykonywanie krajowego zarobkowego przewozu osób.  Informacje dodatkowe  III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna  Określenie warunków: znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia.  Informacje dodatkowe  III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa  Określenie warunków: 1. Posiadają autobusy przygotowane do przewozu dzieci. 2. Zapewniają minimum 2 autobusy: 1 o liczbie miejsc siedzących co najmniej 56 i 1 o liczbie miejsc siedzących 50 oraz dodatkowo 1 autobus rezerwowy o liczbie miejsc siedzących co najmniej 50. 3. Zapewniają bez dodatkowej op0łaty przewóz zastępczy. 4. Dysponują osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia. Zamawiający wymaga od wykonawcy wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób.  Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób:  Informacje dodatkowe:  III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA  III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp  III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)  Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp)  
     
    Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 4 ustawy Pzp)  
     
     

     Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 8 ustawy Pzp)  III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI  Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu  Tak  Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji  Nie  III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:  a)aktualny odpis z właściwego rejestru lub aktualny wydruk ze strony internetowej CEiDG b) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, powinien złożyć dokumenty zgodne z § 7 Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia (Dz. U z 2016 r., poz. 1126).  III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP  III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:  1. Wykaz niezbędnych do wykonania zamówienia środków transportowych, jakimi dysponuje lub będzie dysponował Wykonawca. 2.Pisemnego zobowiązania innych podmiotów do udostępnienia niezbędnego sprzętu do wykonania zamówienia, jeżeli w wykazie, o którym mowa w rozdz. V pkt. 2 d wykonawca wskazał sprzęt, którym będzie dysponował. 3. Kserokopię dowodów rejestracyjnych z aktualnym przeglądem autobusów przeznaczonych do realizacji zamówienia. 4.Pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia, jeżeli w wykazie, o którym mowa w rozdz. V pkt. 2 d, wykonawca wskazał osoby, którymi będzie dysponował. 5.Oświadczenie, że osoby, które będą wykonywać zamówienie, posiadają uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień. 6.Aktualne kserokopie Polisy ubezpieczenia kierowcy i pasażerów od następstw nieszczęśliwych wypadków, OC komunikacyjne. 7.Wykaz wykonanych w okresie ostatnich 3 lat (lub krótszym, jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy) usług, z podaniem ich wartości, dat wykonania i odbiorców oraz załączenia dokumentów potwierdzających, że usługi te zostały wykonane należycie.  III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:  
     
    III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W 
    CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP  III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)  SEKCJA IV: PROCEDURA  IV.1) OPIS  IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony  IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:  Nie  Informacja na temat wadium  
     
     
    IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:  Nie  Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:  
     
     
    IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:  Nie  Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:  Nie  Informacje dodatkowe:  
     
     
    IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:  Nie  Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej  Nie  Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:  Nie  
     
    IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu  (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)  Liczba wykonawców    Przewidywana minimalna liczba wykonawców  Maksymalna liczba wykonawców    Kryteria selekcji wykonawców:  
     
     
    IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:  Umowa ramowa będzie zawarta:  
     
    Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:  
     
    Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:  
     
    Informacje dodatkowe:  
     
    Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:  Nie  Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:  
     
    Informacje dodatkowe:  
     
    W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:  
     
    Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:  
     
     
    IV.1.8) Aukcja elektroniczna  Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie  Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:  
     
    Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:  Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:  
     
    Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:  Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:  Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):  Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:  Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:  Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:  
     
    Czas trwania:  
     
    Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:  Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:  
     
     
    IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT  IV.2.1) Kryteria oceny ofert:  IV.2.2) Kryteria  Kryteria Znaczenie CENA 60,00 CZAS PODSTAWIENIA AUTOBUSU ZASTĘPCZEGO W RAZIE AWARII 40,00 
     
    IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg 
    nieograniczony)  
     
    IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne  IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem  Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:  
     
    Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji  Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:  Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):  
     
    Informacje dodatkowe  
     
     
    IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego  Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:  
     
    Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:  
     
    Wstępny harmonogram postępowania:  
     
    Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:  Należy podać informacje na temat etapów dialogu:  
     
     
    Informacje dodatkowe:  
     
    IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego  Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:  
     
    Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:  
     
    Informacje dodatkowe:  
     
    IV.4) Licytacja elektroniczna  Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:  Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:  Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:  Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:  Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:  Czas trwania:  
     
    Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:  Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:  Data: godzina:  Termin otwarcia licytacji elektronicznej:  Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:  
     
    Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:  
     
    Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:  
     
    Informacje dodatkowe:  IV.5) ZMIANA UMOWY  Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Nie  Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:  
     
    IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE  
     
    IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):  
     
    Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym  
     
    IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:  Data: 2019-08-23, godzina: 09:00,  Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):  
     
    Wskazać powody:  
     
    Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu  >  IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)  IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:  IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane  IV.6.6) Informacje dodatkowe:  
     
    ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wieliczkach
    ul.Lipowa 10
  • 87 521 42 36

Galeria zdjęć