• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    29.09.2017

    W tym roku po raz piąty nasza szkoła uczestniczyła w międzynarodowej akcji: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day). Otrzymaliśmy licencję Organizatora Lokalnego nr1227 /2017. 29 września, w myśl przewodniego motta całej akcji „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają ” uczniowie sprawdzali znajomość tabliczki wśród starszych kolegów i nauczycieli .  Na pierwszych lekcjach dwa patrole egzaminacyjne  przeprowadziły egzaminy pisemne w klasach: trzecich, czwartych, piątych,  szóstych i siódmych. Egzaminowano również chętnych nauczycieli.  Osoba, która zdała egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia, uzyskała tytuł „MT Expert”. Łącznie przeegzaminowano  152 osoby. Na długich przerwach można było przystąpić do poprawki. W tegorocznej edycji  Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wydano 54 certyfikaty „MT Expert”.

  • Naukobus w naszej szkole


    28 września w naszej szkole zagościł Naukobus z wystawą "Umysł przyłapany". .Program Naukobus to inicjatywa mająca na celu umożliwienie samodzielnego odkrywania nauki dzieciom z małych miejscowości na terenie całej Polski.

    Naukobus, pełniący rolę mobilnego laboratorium, daje szansę zobaczenia i dotknięcia ponad 20 eksponatów przygotowanych i obsługiwanych przez zespół animatorów z Centrum Nauki Kopernik. Dzieci w praktyczny sposób, poprzez eksperymenty, mogły poznawać tajniki różnych dziedzin nauki, m.in. biologii, fizyki, chemii czy informatyki.

    Wśród najciekawszych eksponatów wymienianych przez uczniów znalazły się: Półkule Magdeburskie, Uciążliwe Echo, Kula plazmowa, Jakie częstotliwości słyszysz, Człowiek układanka, Oszukaj swój wzrok. Uczestnicy wystawy dowiedzieli się z jaką łatwością można oszukać wzrok, jak różne częstotliwości dźwięku oddziałują na słuch człowieka oraz o istnieniu ciśnienia atmosferycznego.

  • Ogłoszenie o wyborze oferty

  • XIV POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS TRZECICH

    „MISTRZ ZADAŃ TEKSTOWYCH”

    06.06.2017r. w naszej szkole odbył się XIV Powiatowy Konkurs Matematyczny dla Klas Trzecich „Mistrz Zadań Tekstowych”. Wzięło w nim udział 15 uczniów ze  szkół w Olecku (SP nr 1, SP nr 3), Babkach Oleckich i Wieliczkach. Głównym celem konkursu było propagowanie zainteresowań matematycznych,  wyłonienie uczniów
    z talentem matematycznym oraz integracja dzieci z okolicznych szkół. Uczniowie mieli do rozwiązania 7 zadań tekstowych, za które mogli otrzymać 70 pkt. Naszą szkołę reprezentowali: Joanna Sulżycka, Joanna Nalewajko, Julia Olenkiewicz i Maja Bruzgo.

    Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

    I    Szymon Muszyński (SP nr 1 w Olecku)

    II   Joanna Sulżycka (SP w Wieliczkach)

          Kacper Potrykus (SP nr 1 w Olecku)

    III  Krzysztof Godlewski (SP nr 3 w Olecku)

    IV  Sylwester Artur Bartnicki (SP nr 3 w Olecku)

    V   Gabriel Ciszewski (SP nr 3 w Olecku)

    VI Joanna Nalewajko (SP w Wieliczkach)

         Piotr Kozłowski (SP w Babkach Oleckich).

    Gratulujemy Joasi Sulżyckiej i Joasi Nalewajko.

     

     

  • Dzień Dziecka

         Jak co roku w naszej szkole Dzień Dziecka obchodzony jest na sportowo. Tegorocznym zmaganiom sportowym towarzyszył akcent dotyczący Konwencji Praw Dziecka, z tej okazji każda klasa wykonała plakat przedstawiający Prawa Dziecka.

        Klasy IV-VI rozegrały szereg konkurencji , dobranych tak, aby każdy uczeń mógł sprawdzić się w sportowych zmaganiach. Sportowe potyczki rozpoczęliśmy od rzutu do tarczy. Kolejnymi konkurencjami były m.in. skok w dal z miejsca, strzał do bramki tyłem, slalom z rakietą, sztafeta na skakance. Uczniowie między zmaganiami sportowymi mieli przerwę na zjedzenie pieczonych kiełbasek i lodów.

        Przez cały dzień towarzyszył nam dobry humor, zwłaszcza, że sportową rywalizację podsumowało wręczenie dyplomów i słodkich nagród.

        Nad prawidłowym przebiegiem Dnia Dziecka na sportowo czuwali p. Marta Karniej, p. Marlena Sienkiewicz i p. Paweł Rutkowski.

  • Wycieczka do Trójmiasta

    25-26 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Trójmiasta pod opieką p. Marty Karniej, p. Pawła Rutkowskiego, p. Marleny Sienkiewicz, p. Jolanty Dziedziach. Punktualnie o godz. 7 wyjechaliśmy w stronę Gdańska.

     O godz. 13 spotkaliśmy się z przewodnikiem, panem Krzysztofem, który z wielką pasją  i zapałem opowiadał nam o historii Trójmiasta, a opiekował się nami do późnych godzin wieczornych. Na początku udaliśmy się na Westerplatte. Poznaliśmy historię rozpoczęcia II wojny światowej. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przy Pomniku Obrońców Wybrzeża. Następnie wyruszyliśmy do Sopotu, spacerowaliśmy deptakiem Monte Cassino, który doprowadził nas na słynne molo, gdzie obserwowaliśmy odpływające statki, a także przepiękny morski krajobraz. Mieliśmy możliwość odpoczynku nad brzegiem morza, podczas którego zbieraliśmy muszelki i cieszyliśmy się słońcem. Następnie udaliśmy się do hotelu, który był położony w samym centrum Gdańska, tuż przy starym mieście. Po kolacji udaliśmy się na wieczorny spacer po słynnym Długim Targu w Gdańsku. W świetle zachodzącego słońca pan przewodnik przybliżył nam historię przepięknych kamienic,  mijając piękny ratusz Nowego Miasta, przeszliśmy pod fontannę Neptuna, gdzie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, następnie podziwialiśmy Dwór Artusa. Spacerowaliśmy wzdłuż rzeki Motławy, podziwiając zabytki Gdańska. Dzień zakończyliśmy zakupem pamiątek dla najbliższych. Serdecznie podziękowaliśmy panu przewodnikowi za pełen wrażeń dzień i udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.

    Kolejnego dnia od rana czekało na nas mnóstwo atrakcji. Rozpoczęliśmy od wizyty w parku trampolin Jump City w Gdyni. Było mnóstwo radości, pozytywnego zmęczenia i energii na dalsze atrakcje. Po tej dawce wrażeń udaliśmy się do McDonalds na posiłek. Następnie naładowani kaloriami udaliśmy się do Centrum Nauki EXPERYMENT. Tam podczas ponad dwugodzinnej wizyty mieliśmy okazję przeprowadzić eksperymenty, poznając prawa zachodzące w przyrodzie i życiu człowieka. Stanowiska były interaktywne, tak aby zwiedzający mogli sami w bezpiecznych warunkach przeprowadzać doświadczenia i badać zjawiska z różnych dziedzin nauki. Dzięki tej wizycie efektywnie przyswoiliśmy wiedzę, pobudzając ciekawość świata. Po godz. 17 udaliśmy się w drogę powrotną, zatrzymując się przed Elblągiem na przepyszną kolację. Podczas drogi powrotnej mimo zmęczenia, panowała bardzo wesoła atmosfera. W późnych godzinach wieczornych szczęśliwie wróciliśmy do domu.

  • Wycieczka na Litwę

                 Dnia 30 maja 2017r. we wczesnych godzinach rannych uczniowie Szkoły Podstawowej w Wieliczkach spotkali się na placu przed gimnazjum,  gdzie czekał autobus z biura turystycznego „Sambia”.

                W piękny wtorkowy dzień, około godziny 10.00 przyjechaliśmy do miejscowości Troki, gdzie powitała nas pani przewodnik. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Zamku Książąt Litewskich, położonego na urokliwej wyspie wśród jezior. Następnie poznaliśmy kulturę karaimów podczas spaceru ulicami tego miasta. Wizyta w Trokach zakończyła się degustacją potrawy karaimskiej – kibiny, czyli zapiekanego pieroga z ciasta kruchego z nadzieniem z siekanego mięsa.

    Najedzeni i chłonni wrażeń przejechaliśmy do Wilna. A tam pierwszym punktem programu była Ostra Brama i cmentarz na Rossie. Po chwili zadumy i refleksji przy grobie, w którym złożone było serce Józefa Piłsudskiego, ruszyliśmy zwiedzać Stare Miasto. Piękne zabytki przykuwały naszą uwagę: Kościół św. Piotra i Pawła, Kościół św. Anny oraz Uniwersytet Wileński. Pani przewodnik opowiedziała nam o bliskim naszemu sercu Polakowi Adamie Mickiewiczu, który był związany z Wilnem. Mieliśmy okazję chodzić uliczkami i oglądać budowle, w których mieszkali słynni pisarze i poeci polscy. Ostatnim w tym dniu miejscem, które mieliśmy odwiedzić była Wieża telewizyjna – najwyższy budynek na Litwie (wysokość 327metrów). Przez godzinę oglądaliśmy panoramę Wilna na obrotowej platformie.

    Po dniu pełnym wrażeń i pysznej kolacji przejechaliśmy do nowoczesnego obiektu Urbihop hotel, gdzie przewidziany był nocleg. Na terenie hotelu znajdowały się korty tenisowe, więc mogliśmy obejrzeć grę w tenisa.

    Po kolacji, zadowoleni i trochę zmęczeni udaliśmy się na odpoczynek do pięknie urządzonych pokoi, aby jutro od rana kontynuować zwiedzanie.

             Następnego dnia o 9.00 opuściliśmy kompleks hotelowy i udaliśmy się w kierunku Kowna. Środowy ranek przywitał nas deszczem. Towarzyszył nam jednak tylko podczas przejazdu autobusem. Na miejscu przywitało nas słońce. Z dobrymi humorami ruszyliśmy na podbój Starego Miasta. Pierwsze kroki skierowaliśmy do zamku kowieńskiego między rzeką Niemen a Wilią. Kolejnym miejscem był ratusz i pięknie odnowione kamienice wokół placu. Po drodze zwiedziliśmy 3 kościoły wyznania katolickiego i dom Perkuna. Ostatnim punktem naszej wycieczki było muzeum Diabła, gdzie zgromadzono rzeźby z różnych stron świata. Najdłużej zatrzymaliśmy się przy polskim diable – Bierucie.

    Po obiedzie, na którym degustowaliśmy potrawy regionalne: cepeliny (kartacze), kołduny (pierogi z mięsem) i bliny (placki ziemniaczane z mięsem), pożegnaliśmy się z Kownem i kierowaliśmy się w stronę Polski.

              Pełni wrażeń i pod okiem profesjonalnego pilota pana Wojtka, opiekunek p. Justyny Woronko, p. Joanny Klinickiej, p. Agnieszki Wróblewskiej i p. Beaty Giedrojć, dotarliśmy do Wieliczek w godzinach wieczornych, gdzie czekali stęsknieni rodzice.

        Agnieszka Wróblewska

  • Konkurs ortograficzny

    23 maja w Szkole Podstawowej w Wieliczkach odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny  dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z powiatu oleckiego. Tym razem corridę ortograficzną stoczyli uczniowie ze SP nr 1 w Olecku, SP nr3 w Olecku, SP nr4 w Olecku, SP w Stożnem i SP w Wieliczkach. Dyktando nie należało do najłatwiejszych. Najlepiej napisała Zosia Kozłowska ze SP w Wieliczkach,  II miejsce zajął Daniel Murawski ze SP nr 1 w Olecku, na trzeciej lokacie znalazła się Julia Bednarek również ze SP nr 1 w Olecku. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wszystkich zapraszamy za rok.

  • Majowe święta

    Na pierwsze majowe dni przypadają trzy państwowe święta: Międzynarodowe Święto Pracy, Święto Flagi Narodowej oraz  Święto  Konstytucji 3 Maja.  Z tej okazji,  w piątek 28 kwietnia  br., odbył się w naszej szkole apel. Celem uroczystości było przypomnienie genezy  i historii zbliżających się świąt, a także refleksja nad tym, czy obchody świąt narodowych są przejawem współczesnego patriotyzmu.

    Przygotowania do obchodów rozpoczęły się dwa tygodnie wcześniej na godzinach wychowawczych kiedy to, odpowiadając na apel organizatorek uroczystości p. Grażyny Jankowskiej i p. Ewy Ciwoniuk, uczniowie zaczęli się przygotowywać do wspólnego śpiewania patriotycznych piosenek. Za sprawą biało-czerwonych plakatów i folderów już od kilku dni wszyscy uczniowie mogli zapoznać się z historią, symboliką i znaczeniem majowych świąt. Prace te zostały wykonane przez uczniów na lekcjach języka polskiego.

    Ze względu na podniosły charakter obchodzonych świąt, uroczystość rozpoczęła się zgodnie ze szkolnym ceremoniałem, odśpiewaniem hymnu państwowego. Po odśpiewaniu hymnu uczniowie wysłuchali opowieści o majowych świętach w wykonaniu uczniów klas piątych i szóstych. Najwięcej uwagi poświęcono Świętu Konstytucji 3 Maja, bo to, obok Narodowego Święta Niepodległości, nasze najważniejsze święto narodowe.  Trzy części prelekcji przedzielone zostały pieśniami narodowymi  w wykonaniu całej społeczności szkolnej. Każda pieśń ilustrowana była prezentacją multimedialną, w której obok słów wykonywanego utworu pojawiały się obrazy i zdjęcia nawiązujące do śpiewanych treści. Piosenka „Jak długo na Wawelu” została wykonana z akompaniamentem akordeonu w wykonaniu Krzysztofa Jankowskiego z kl. Va.

    Na zakończenie wszyscy razem: uczniowie i nauczyciele stworzyli żywą flagę biało-czerwoną. Była chwila powagi, była radość. Nowatorska akcja w naszej szkole, która zyskała uznanie uczniów i nauczycieli. Ten właśnie sposób uczczenia Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej zbliża młodzież ku symbolom narodowym. To żywa lekcja patriotyzmu i ukłon dla rodaków, którzy walczyli o wolną ojczyznę.

     Dzięki uczestnictwu w apelu uczniowie mogli świadomie obserwować i  przeżywać kolejne święta, wiedząc, kiedy powstały, jakie wydarzenia upamiętniają i  jak można się przyłączyć do ich obchodów.

     

     

  • Gminny Konkurs Recytatorski ,,Wiersze, które lubimy”

             W dniu 28 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Wieliczkach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt. ,,Wiersze, które lubimy”. Do konkursu zgłoszonych zostało 25 uczestników z klas     I-III ze szkół z terenu Gminy Wieliczki. Dzieci recytowały znane wiersze wybranych autorów literatury dziecięcej, najczęściej Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej. Organizatorami konkursu były nauczycielki : Krystyna Duba  i Teresa Zeniuk. Nagrody rzeczowe w konkursie zostały zakupione ze środków finansowych szkolnej Rady Rodziców.

             Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych:

    - klasy I,

    - klasy II,

    - klasy III.

    Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja w składzie:

    1. Elżbieta Kasprzyk – przewodnicząca komisji,
    2. Agnieszka Wróblewska – członek,
    3. Helena Masłowska – członek

               przyznała następujące miejsca, które zostały nagrodzone:

    Klasy I :

    I miejsce – Maja Giedrojć (ZSP Wieliczki)

    II miejsce – Nikola Jasińska (ZSP Wieliczki)

    III miejsce – Amelia Sienica (ZSP Wieliczki)

    Klasy II:

    I miejsce – Hanna Leyk (ZSP Cimochy)                 

    II miejsce – Filip Banaś  (ZSP Wieliczki)

    III miejsce – Michał Malinowski (ZSP Cimochy)

    Klasy III:

    I miejsce –Gabriela Kozłowska (ZSP  Wieliczki)                

    II miejsce –Zuzanna Przybylak (ZSP Wieliczki)

    III miejsce –Kacper Kłoczko (ZSP Cimochy)

               

     

  • UWAGA!

    W dniach 19-21 kwietnia 2017r. odbędzie się egzamin gimnazjalny.
    W związku z tym nastąpi zmiana organizacji
    zajęć (skrócone lekcje)
    Porządek lekcji:
    1 lekcja: 8.00- 8.40
    2 lekcja: 8.45- 9.25
    3 lekcja: 9.30- 10.10
    4 lekcja: 10.25- 11.05
    5 lekcja: 11.15- 11.55
    6 lekcja: 12.00- 12.40
    7 lekcja: 12.45- 13.25

    oraz zmiana organizacji odjazdów autobusów.

    Rozkład jazdy autobusów szkolnych

    od 19.04. do 21.04.2017r.

     

    Lp.

     

    Nazwa miejscowości

     

    Godz. odjazdu

     

    Razem km

    Godz. powrotu

    Liczba uczniów/ opiekun

      1.

    Wieliczki

    Rynie  1

    Urbanki  2

    Godziejewo 2

    Krupin  24

     Imionki 4

    Lipkowo 7

    Wieliczki

     

    645

    647

    650

    655

    700

    705

    715

     

    36x2 =72

     

    1345

     

     

     

     

     

     

     

    40

     

     

     

    p. M. Kaczyńska

     

       2.

    Wieliczki

    Guty  7

    Puchówka  7

    Kleszczewo 5

    Nory   14

    Nowy Młyn   6

    Wieliczki

    630

    645

    652

    655

    658

    703

    708

     

     

     

    24x2=48

     

     

     

    odwołany

     

    Klasy IV-VI SP

    + Gimnazjum

     

    39

     

    p. Teresa Sawicka

       3.

    Wieliczki

    Sobole (altanka) 11

    Cimoszki 4

    Cimochy 14

    Niedźwiedzkie PKS

    Wieliczki

     

    713

    718

    723

    727

    730

     

     

    22 x 2 = 44

     

     

    1245

     

    35

     

    Powrót - 41

    p. Irena Myszkowska

      4.

    Wieliczki

    Markowskie 14

    Wojnasy 5

    Wilkasy Kolonie 10

    Wilkasy  wieś 11

    Niedźwiedzkie wieś 10

    Wieliczki

    715

    725

    732

    740

    745

    750

     

    20 x 2 = 40

     

     

     

     

     

    1315

     

    50

     

    p. Irena Myszkowska

    5.

    Wieliczki

    Olecko

    Wieliczki

     

    745

     

    14 x 2 = 28

     

    1245

     

    46

    p. Teresa Sawicka

    6.

    Wieliczki

    Guty  5

    Puchówka 8

    Kleszczewo 4

    Nory  17

    Nowy Młyn 4

    Wieliczki – II kurs

     

    815

    825

    828

    830

    835

    840

     

    24 x 2 = 48

     

    1305

    Klasy I-III SP

    + Przedszkole

     

    38                 

    Powrót -

    p. Teresa Sawicka

     

                                    

     

     

     

     

    „ŻACZEK”

     

    Lp.

    Nazwa miejscowości

    Godz. odjazdu

    Razem km

    Godz.

    powrotu

    Liczba uczniów/ opiekun

    7.

    Wieliczki

    Szeszki  5/

    Wierzbowo – PKS – 5

    Cimochy - szkoła

    Wilkasy (Falkowski) 1

    Wilkasy PKP  9

    Wilkasy wieś

    Niedźwiedzkie 7

    Wieliczki

     

    640

     

     

     

     

     

     

     

    730

     

    27,5x2=55

    1320

     

     

     

     

     

     

    p. Joanna Jasińska

      8.

    Wieliczki

    Olecko Małe Kol.

    Olecko Małe wieś  11

    Starosty  4

    Wieliczki

     

    730

     

     

     

    750

     

     

    16x2=32

     

    odwołany

     

     

     

     

     

     

     

    9.

    Wieliczki

    Olecko DPS

    Wieliczki

    750

     

    820

     

    1220

    1230

    1240

     

     

     

     

    10.

     

     

     

    Wieliczki

    Wilkasy Kol.

    Wojnasy

    Markowskie

    Wieliczki

     

     

     

     

    odwołany

     

    *poniedziałek, czwartek

     

     

    11.

     

    Wieliczki

    Olecko Małe Kolonie

    Olecko Małe wieś 20

    Wieliczki

     

    820

     

    840

     

    1245

     

                                                                       

     

     

  • „ZIELONO MI, CZYLI MATEMATYCZNA ZAWIEJA NA POWITANIE WIOSNY”

    Tak brzmiało tegoroczne hasło obchodów dnia wiosny w Szkole Podstawowej w Wieliczkach, które odbyły się 17 marca. Głównymi celami uroczystości, przygotowanej przez nauczycielki matematyki- Ewę Ciwoniuk i Justynę Woronko były: popularyzacja matematyki i przełamanie dość powszechnej niechęci do tego przedmiotu, „zabawowa” forma zdobywania wiedzy i umiejętności, pokonanie zahamowań zwłaszcza u słabszych uczniów, kształtowanie umiejętności współpracy w zespole w celu rozwiązywania problemów, rozwijanie umiejętności komunikacji, prezentacja matematyki w sposób przyjazny dla ucznia. W trakcie imprezy mogliśmy wysłuchać wierszy związanych z Królową Nauk, podziwiać stroje miłośników matematyki, sprawdzić swoją wiedzę w różnych konkurencjach związanych z tym przedmiotem , takich jak: zagadki, skojarzenia , kwadraty magiczne, jeden z dziesięciu, matematyka w przysłowiach i powiedzeniach, wykreślanka, tangram, prawda –fałsz i zapałczana arytmetyka. Nie zabrakło też konkurencji sportowych: kości rzucone i policzone, celny rzut, strzał w dziesiątkę, kręgle. Wszyscy uczniowie klas IV – VI zostali nagrodzeni słodkościami, a zwycięskiej klasie – VI a został ufundowany prowiant na ognisko. Od dzisiaj mamy większą świadomość tego, że nauka matematyki wcale nie musi być problemem a może stać się prawdziwą przygodą i dobrą zabawą.

  • Rekrutacja do projektu

    „Nowoczesna edukacja w Gminie Wieliczki”


                    Zachęcamy wszystkich uczniów ze szkół prowadzonych przez Gminę Wieliczki do wzięcia udziału w nowym projekcie edukacyjnym realizowanym w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa
    w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 z Poddziałania 2.2.1 Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów - projekty konkursowe.

     

                 Celem projektu jest wzrost wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesie nauczania
    w Szkole Podstawowej w Wieliczkach, Szkole Podstawowej w Cimochach i w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II
    w Wieliczkach oraz podniesienie kompetencji informatycznych 24 nauczycieli i 384 uczniów w okresie od II 2017 do I 2019 r.

     

                Zgodnie z przeprowadzoną diagnozą zaplanowano zajęcia wspomagające rozwój uczniów mających specyficzne trudności w nauce, a dla uczniów wykazujących określone zainteresowania zapewniamy interesujące zajęcia pozalekcyjne. Wszystkie zajęcia będą wspomagane nowoczesnym sprzętem komputerowym i ICT zakupionym na potrzeby projektu.

     

    Nr zajęć

    Szkoła Podstawowa w Wieliczkach

    Ilość grup

    Ilość godz. zajęć w tyg.

    5.1.

    Zajęcia matematyczne w kl. I-III

    4

    1

    5.2.

    Zajęcia matematyczne w kl. IV-VI

    5

    1

    5.3.

    Zajęcia przyrodnicze

    1

    2

    5.4.

    Kółko historyczne

    1

    2

    5.5.

    Zajęcia polonistyczne

    1

    2

    5.6.

    Zajęcia informatyczne

    1

    2

    5.7.

    Zajęcia językowe

    2

    1

    Nr zajęć

    Szkoła Podstawowa w Cimochach

    Ilość grup

    Ilość godz. zajęć w tyg.

    6.1.

    Zajęcia matematyczne w kl. IV-VI

    3

    2

    6.2.

    Zajęcia przyrodnicze

    1

    2

    6.3.

    Zajęcia językowe

    1

    2

    6.4.

    Zajęcia humanistyczne

    2

    1

    6.5.

    Zajęcia informatyczne

    1

    2

    Nr zajęć

    Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieliczkach

    Ilość grup

    Ilość godz. zajęć w tyg.

    7.1.

    Zajęcia matematyczne

    3

    2

    7.2.

    Kółko biologiczne

    1

    2

    7.3.

    Kółko chemiczne

    1

    2

    7.4.

    Kółko fizyczne

    2

    1

    7.5.

    Zajęcia polonistyczne

    1

    2

    7.6.

    Zajęcia z j. angielskiego

    3

    2

    7.7.

    Zajęcia z j. rosyjskiego

    1

    2

    7.8.

    Zajęcia informatyczne (z elementami nauki programowania)

    1

    2

     

     

                   Po zakończeniu procesu rekrutacji rozpoczną się zajęcia stacjonarne realizowane w danej szkole w godzinach popołudniowych lub w soboty.

    Ilość miejsc ograniczona - wypełnione dokumenty rekrutacyjne (załącznik nr 1 – należy wypełnić tylko raz, a załącznik nr 2 – oddzielnie na każde zajęcia) należy składać w sekretariacie Biura Obsługi Szkół lub do Dyrektora Szkoły. Decyduje kolejność zgłoszeń oraz kryteria premiujące. Na podstawie zgłoszeń na początku kwietnia br. opublikujemy listy rankingowe.


                Wszelkie działania w projekcie są bezpłatne dla uczniów, dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej
    w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

     

                Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz wzięcia udziału w projekcie!

     

     

    WYKAZ ZAŁĄCZNIKÓW:

    1. Regulamin rekrutacji
    2. Formularz zgłoszeniowy ucznia wraz z oświadczeniem
    3. Ankieta rekrutacyjna na zajęcia dodatkowe dla uczniów
  • Klikając w zdjęcie laleczki zostaniesz przekierowany do aplikacji, w której po zalogowaniu się na konto na Facebooku będziesz mógł zagłosować na naszą propozycję lalki w konkursie Wszystkie kolory świata Unicef

  • „Dzień Brytyjski”

    28 lutego w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Brytyjski” mający na celu przybliżenie uczniom kultury i tradycji Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy IIB, którzy wykonali piosenkę w języku angielskim. Następnie na scenie pojawili się uczniowie klas IV-VI, którzy wystawili przedstawienie zatytułowane „Na ty z kulturą brytyjską”. Dzięki temu przedstawieniu uczniowie dowiedzieli się m.in. jak wygląda flaga Zjednoczonego Królestwa, z jakich krain historyczno-geograficznych się ono składa; mogli usłyszeć hymn narodowy tego kraju, poznali najsłynniejsze miasta Wielkiej Brytanii oraz najsłynniejszych Brytyjczyków. Główne role w przedstawieniu zagrali Zofia Kozłowska, która wyrecytowała bardzo trudny tekst pochodzący z dzieła Williama Shakespeare’a pt. „Hamlet”, Zofia Bruzgo, Martyna Gorlo, Wojciech Sulżycki oraz Patryk Paczyński. Po spektaklu p. Izabela Nalewajko wręczyła nagrody w konkursie plastycznym na najsłynniejszy zabytek Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. I miejsce zajęła Maja Gładyszewska z klasy IVA, II miejsce zajął Aleksander Woronko z klasy IV A, III miejsce zajął Mateusz Grabowski w klasy V B. Następną atrakcją tego dnia był quiz dotyczący najsłynniejszych Brytyjczyków. Uczniowie mieli za zadanie odgadywać jak nazywają się poszczególne osoby widoczne na prezentacji oraz z czego zasłynęły. Ostatnią i najdłużej wyczekiwaną częścią „Dnia Brytyjskiego” były rozgrywki w piłkę nożną. Do rozgrywek przystąpiły drużyny Walii(kl.IV), Szkocji(kl.Va), Anglii(kl.Vb) i Irlandii Północnej(kl.VIa,b). Przy niesamowitym dopingu kibiców poszczególnych drużyn, w sportowej atmosferze, po rozegraniu meczów systemem każdy – z każdym, do ostatniej chwili ważyły się losy pierwszego miejsca. I jak to w sporcie bywa – niespodzianka- pierwsze miejsce zajęła klasa IV(WALIA), drugie miejsce połączone siły klasy VIa iVIb(IRLANDIA PÓŁNOCNA), trzecie miejsce kl.Va(SZKOCJA), czwarte miejsce zajęła kl.Vb(ANGLIA).Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Mecze sędziował nauczyciel wychowania fizycznego  p. Paweł Rutkowski  .”Dzień Brytyjski” w naszej szkole przygotowała nauczycielka języka angielskiego  p. Izabela Nalewajko.

  • Kiermasz słodkości

    Szkoła Podstawowa w Wieliczkach bierze udział w projekcie UNICEF „Wszystkie kolory świata”. Projekt jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli. Chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.  W związku z tym, 23 lutego  (Tłusty czwartek) zorganizowaliśmy w naszej szkole „Kiermasz słodkości”. Chętni  rodzice i nauczyciele upiekli wspaniałe słodkości – babeczki, ciasteczka, ciasta, pączki, stoły uginały się pod wpływem tych smakowitości. Specjalne stanowisko rozstawiły mamy z klasy VIb, które przez cały dzień piekły dzieciom wyborne gofry. Cel był szczytny każda złotówka zebrana w tym dniu, została przekazana na konto UNICEFF, dzięki tej kwocie zostaną zakupione szczepionki dla dzieci w Angoli. Zainteresowanie kiermaszem przeszło nasze najśmielsze oczekiwanie, uczniowie byli bardzo hojni, kupowali do momentu, aż słodkości zniknęły ze stołów. Zaprosiliśmy także przedszkolaki i gimnazjalistów, którzy także wsparli  naszą akcję. Kiermasz okazał się wielkim sukcesem, ponieważ po  komisyjnym podliczeniu pieniędzy, przez uczniów klasy Va okazało się, że udało się nam zebrać 1151,82zł. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy upiekli ciasta, a także tym, którzy wsparli nas w organizacji i obsłudze. Dzięki Waszemu zaangażowaniu ten dzień był wyjątkowy.

                                                                                                                                  Marta Karniej

  • Konkurs na prezentację

    DBI 2017

    KONKURS DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WIELICZKACH

    PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

     

    Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 r. organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”. W roku 2017 DBI obchodzić będziemy od 7 lutego przez kolejne tygodnie lutego. W tym roku wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane są pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”.

     

    1.Cele:

     

    • inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych,
    • nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online
    • zainicjowanie i promowanie działań przeciwko zjawisku cyberprzemocy
    • podkreślenie potencjału Internetu, który można wykorzystać zarówno w edukacji, rozrywce i kontaktach z rówieśnikami

     

    2.Uczestnicy: uczniowie Szkoły Podstawowej w Wieliczkach

     

    3. Czas trwania:  do dnia 10 marca 2017 r.

     

    4.Praca:

    • Prezentacja multimedialna (power point, prezi)
    • Prezentacja powinna zawierać minimum 10 slajdów
    • Prezentacja powinna zawierać informacje o cyberprzemocy, zagrożeniach i potencjale Internetu oraz zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu,
    • Prezentację należy  przygotować indywidualnie. Gotowe prace należy przesłać na adres: ciwoniuk@wp.pl lub dostarczyć do p. Ewy Ciwoniuk na dowolnym nośniku do 10 marca.

     

    5. Przydatne strony internetowe do wykorzystania na zajęciach dotyczących cyberprzemocy, bezpieczeństwa w internecie:

     

    www.plikifolder.pl,             www.saferinternet.pl,        www.sheeplive.pl,              www.dzieckowsieci.fdn.pl,

     

    www.necio.pl, www.sieciaki.pl , www.fdds.pl,

     

    6. Nagrody: Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe na apelu podsumowującym wyniki konkursu.

     

    Organizatorzy

     

     

  • Walentynki w naszej szkole…

    Takie święto jest raz w roku,
                        Pełne uczuć i uroku.

    Tradycyjnie Walentynki to święto zakochanych, ale coraz częściej traktuje się je jako okazję do wyrażania ciepłych uczuć także wobec przyjaciół czy najbliższych. 14 lutego, w Walentynki, przekazujemy sobie dowody sympatii. Tak było i u nas, w Szkole Podstawowej w Wieliczkach. Samorząd Uczniowski wraz ze świetlicą szkolną już tydzień wcześniej rozpoczął przygotowania do tego szczególnego dnia. Wykonana została specjalna skrzynka, do której można było wrzucać kartki dla swojego wybranka lub wybranki. Wśród tej niezwykłej własnoręcznie wykonanej korespondencji nie zabrakło wyrazów sympatii skierowanych pod adresem p. dyrektor szkoły oraz nauczycieli . Nie zapomniano również o odpowiedniej dekoracji korytarza szkolnego- dominował oczywiście kolor czerwony i niezliczona ilość czerwonych serc, pojawiających się w różnych miejscach. Samorząd Uczniowski zmobilizował całą społeczność szkoły do ubrania  tego dnia czerwonego stroju lub też elementu walentynkowego. Wszyscy zostali obdarowani serduszkowymi lizakami. Dyskoteka, podczas której przeprowadzono konkurencje, przyniosła wszystkim bawiącym się wiele radości. Przekonaliśmy się jak wiele znaczą dla nas te drobne gesty, na jakie zdobyliśmy się w tym dniu wobec innych.

  • Bal karnawałowy

    Zgodnie z tradycją, 19 stycznia odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy. Zabawę prowadziły panie ze szkoły tańca Tanmuz. Wspaniała muzyka, ciekawe zabawy i konkursy spowodowały, że był to wyjątkowy dzień. Bardzo ważnym momentem, był pokaz taneczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali swoje umiejętności ,nabyte podczas cotygodniowych lekcji tańca. Dodatkową atrakcją był konkurs na „Najpiękniejszy strój karnawałowy” zorganizowany przez p. Martę Karniej i Izabelę Nalewajko. Obrady komisji konkursowej były bardzo burzliwe, trudno było spośród tylu pięknych, ciekawych i pomysłowych strojów wybrać najpiękniejszy. Nagrodzeni w kategorii klas I – III:

    I miejsce – Filip Banaś kl. IIa,

    II miejsce – Malwina Gładyszewska kl. IIIb,

    III miejsce – Maja Bruzgo kl. IIIb;

    Wyróżnieni: Kuba Paczyński kl. IIa, Kacper Dzwonkowski kl. IIIa, Wiktoria Żurawska kl. IIb, Joanna Sulżycka kl. IIIa, Kamil Panek kl. IIIa, Zuzanna Wojnowska kl. IIIb.

     W kategorii klas IV – VI :

    I miejsce – Maja Gładyszewska kl. IV,

    II miejsce – Daria Romotowska kl. Va,

    III miejsce – Adrianna Sulżycka kl. Va,

    Wyróżnieni: Zofia Kozłowska kl. VIa, Julita Kalicka kl. Vb.

  • KANGUR 2017

    KANGUR 2017

    Uprzejmie informujemy, że 16 marca 2017 roku odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". ". Konkurs ten został wpisany w 1994 roku do kalendarza imprez UNESCO, od lat odbywa się pod patronatem Rady Europy.

    W "Kangurze 2017" może uczestniczyć każdy uczeń, który zgłosi swój udział i wpłaci 9 zł do dnia 19 stycznia 2017 roku.

    Każdy uczestnik zgłoszony w podanym terminie otrzyma układankę –breloczek „Magiczny sześcian”

    Konkurs odbywa się w trzech kategriach:
    Żaczek: klasy 1 i 2

    Maluch: klasy 3 i 4,

    Benjamin: klasy 5 i 6.

    Regulamin dostępny na stronie:

    http://www.kangur-mat.pl/zasady.php#zasady

    Wpłaty można dokonywać u nauczycieli matematyki i koordynatora konkursu Ewy Ciwoniuk.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wieliczkach
    ul.Lipowa 10
  • 87 521 42 36

Galeria zdjęć