• Życzenia z Boliwii

    Życzenia z Boliwii

    Serdecznie dziękuję za wysłaną paczkę z zabawkami dla dzieci w Boliwii. Chciałbym poinformować ze dotarła do nas w całości. Te zabawki będziemy rozdawać dzieciom ze wsi w czasie tego Bożego Narodzenia. Chciałbym serdecznie wszystkim podziękować za ten dar serca, wszystkim organizatorom tej akcji jak również darczyńcom. Życzę całej szkole, profesorom, uczniom, rodzicom radosnych Świat Bożego Narodzenia i Dobrego Nowego Roku, niech Nowonarodzony Jezus wszystkim wam błogosławi. Pozdrawiam, Ks. Sławek, misjonarz z Boliwii, z gór wysokich (diecezja Oruro).

  • Szkolne jasełka

    Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Dla nas Polaków wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów jest bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat.

    Co roku baśniowo przystrojona choinka, suto zastawiony stół, w tle przepiękne polskie kolędy tworzą swój niepowtarzalny klimat. To naprawdę wspaniałe chwile, które po latach stają się cennym wspomnieniem. Każdy z nas przechowuje w pamięci własny, najpiękniejszy  obraz Świąt.

    Dzisiejsze jasełka  w  wykonaniu  uczniów  klas III i VI wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi kolegami szkolnymi, rodzicami  i zaproszonymi gośćmi. Korytarz zdobiła piękna dekoracja. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami.  Gra młodych aktorów  była  pełna otwartości, szczerości,  prostoty i ciepła. Zosia Grzelak z klasy IV przepięknie zagrała na skrzypcach kolędę „Gdy Śliczna Panna” Tegoroczne jasełka były wyjątkowe z jeszcze jednego powodu - wszystkie kolędy mieliśmy możliwość zaśpiewać wspólnie z zespołem „WIELCZANIE” przy akompaniamencie akordeonistów pana  Mirosława Nowikowskiego i Krzysztofa Jankowskiego ucznia klasy Va.

    Po części artystycznej Pani dyrektor Sylwia Balińska podziękował młodym artystom oraz pani Jadwidze Milewskiej  za przygotowanie interesującej akademii. Pani dyrektor podziękowała wszystkim przybyłym na uroczystość gościom, a zwłaszcza członkom zespołu „Wielczanie” za wspólne kolędowanie. W imieniu zespołu głos zabrała pani Marianna Nowikowska, która wyraziła chęć dalszej współpracy ze szkołą oraz zaprosiła wszystkich obecnych na wspólne kolędowanie w dniu 6 stycznia 2017 w  GOK  Wieliczki.


    WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZĄ UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE

  • Akcja „Góra Grosza”

    W dniach 28 listopada  - 9 grudnia 2016 r. nasza szkoła wzięła udział w XVII edycji Góry Grosza – akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą wrócić dzieciom do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Przez 2 tygodnie wolontariusze z naszej szkoły zbierali fundusze wśród dzieci i dorosłych. Po raz kolejny wszyscy stanęli na wysokości zadania i dzięki temu udało się zebrać sporo pieniędzy.

     

  • Wycieczka do Białegostoku

    W poniedziałek, 28 listopada, 44 uczniów naszej szkoły udało się do Białegostoku w celu obejrzenia przedstawienia, znanej z występów na całym świecie, jedynej w swoim rodzaju  MOSKIEWSKIEJ REWII NA LODZIE, która zaprezentowała fantastyczne widowisko, oparte na motywach baśni  autorstwa H.Ch. Andersena "Królowa Śniegu ". Spektakl został wyreżyserowany przez znakomitą mistrzynię jazdy figurowej na lodzie Olgę Kondraszową. Naszą uwagę zwróciły doskonała i oryginalna muzyka, choreografia pełna popisów indywidualnych zawierających trudne elementy jazdy na lodzie. Zachwyciła też bogata scenografia, a zwłaszcza wspaniałe kostiumy, dekoracje, światła oraz efekty pirotechniczne.  W tego rodzaju widowisku uczestniczyliśmy po raz drugi dzięki paniom: Joannie Klinickiej i Justynie Woronko.

  • W listopadową ciemną noc,

    swój los wywróżę sobie,

    bo wróżby dziwną mają moc,

    mówiły mi o Tobie.

                Andrzejki to ostatnia chwila do wróżb i zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 24 listopada w Szkole Podstawowej w Wieliczkach odbyła się zabawa andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i szkołę tańca TANMUZ. Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili. Nie mogło w tym dniu zabraknąć wróżek, cyganek i wróżbitów z klas IV- VI, którzy swoim młodszym kolegom z klas I-III przepowiadali przyszłość z kart, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia itp. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

    Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość kiedyś może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

  • Bezpieczna droga do szkoły

    Wójt gminy Wieliczki Jarosław Kuczyński ufundował sześciolatkom z oddziału przedszkolnego i uczniom klas I kamizelki odblaskowe, by droga do szkoły była bezpieczna.

    Wręczeniu kamizelek towarzyszyła lekcja o bezpieczeństwie na drodze, którą przeprowadzili szef oleckiej policji Andrzej Żyliński, naczelnik wydziału prewencji i ruchu drogowego Ewa Papadopulu oraz policjant ruchu drogowego Łukasz Bronikowski.

    Policjanci przypomnieli dzieciom, jak przechodzić przez ulicę oraz jak być widocznym na drodze. Okazuje się, że uczniowie mają już sporą wiedzę o bezpieczeństwie.

    Sprawdzili ją w praktyce, wychodząc na zewnątrz i wraz z policją przechodząc poprawnie po przejściach dla pieszych.

    Akcję "Bezpieczna droga do szkoły" zorganizował tygodnik lokalny Głos Olecka przy pomocy oleckiej policji i wsparciu wójta gminy Jarosława Kuczyńskiego.

  • „Nie proś świata, aby się zmienił na lepsze. To Ty zmień się pierwszy”.


    Odrobina bezinteresownej życzliwości niewiele kosztuje, a potrafi zdziałać cuda. Najprostsze słowa: „proszę”, „przepraszam” czy „dziękuję” mogą poprawić humor na resztę dnia.

    By pamiętać o tym, jak ważne jest to, by być życzliwym i czuć się z innymi dobrze, ustanowiono 21 listopada Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień. Tego dnia w naszej szkole było kolorowo i radośnie. Korytarze szkolne zostały przyozdobione żółtymi balonami, uśmiechniętymi buźkami również w kolorze żółtym, ponieważ ta barwa, to kolor słońca i symbol radości. Dominowały też inne jasne kolory: biały, zielony, różowy, czerwony i niebieski. Każdy z nas miał na sobie coś w jednym z wymienionych kolorów (do wyboru). Mogła to być np. żółta koszulka albo zielone korale. Ważne, aby było kolorowo.
    Przy wejściu do szkoły przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przypinali każdej osobie żółtą, uśmiechniętą buźkę,  która przez cały dzień przypominała o życzliwości i uprzejmości. Listonosze Szkolnej Poczty Pozdrowień i Życzliwości roznosili „Uśmiech pocztą przesłany”– czyli nasze pozdrowienia, miłe słowa przesłane do tych, których lubimy. Rozstrzygnięto też plebiscyt na Klasowego Króla  i Klasową Królową Życzliwości. Wszystkie zdobywczynie tego zaszczytnego tytułu, do których należą:

    kl. I – Maja Giedrojć,

    kl. II a - Aleksandra Nalewajko,

    kl. II b – Ewa Nalewajko

    kl. III a – Julia Jabłońska,

    kl. III b –Natalia Wieliczko

    kl. IV – Julia Śniatkowska,

    kl. V a – Adrianna Sulżycka,

    kl. V b – Michalina Dziedziach,

    kl. VI a – Zofia Kozłowska ,

    kl. VI b – Klaudia Jabłońska

    otrzymały z rąk p. dyrektor piękne ordery.

    Obchody Dnia  Życzliwości, przygotowane przez Samorząd Uczniowski , pod kierunkiem p. Justyny Woronko i z pomocą p. Marleny Sienkiewicz, sprzyjają integracji społeczności klasowej i szkolnej. Dzięki temu relacje między uczniami i nauczycielami będą korzystniejsze, uczniowie chętniej będą przychodzić do szkoły i angażować się w życie szkolne. Wzajemny szacunek uczy tolerancji na odmienność innych. W życzliwej szkole uczniowie będą czuli się bezpieczniej.
               Mamy nadzieję ,że ten dzień spowodował, że spojrzymy na codzienność inaczej, skończymy z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnimy o smutku.
    Życzliwość sprawia, że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Życzliwość rodzi życzliwość.
                Postarajmy się być życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień – 21 listopada- ale przez cały rok!

  • Tydzień Edukacji Globalnej w Wieliczkach

    Szkoła Podstawowa w Wieliczkach współpracuje z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie Filią  w Olecku, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i MSZ  przy realizacji VI edycji Projektu "Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju".

    W dniach 14-18 listopada odbyło się w naszej szkole szereg działań związanych z edukacją globalną. Poniedziałek rozpoczęliśmy apelem, na którym pani Marta Karniej wprowadziła nas w temat edukacji globalnej, a także zapoznała z planem całego tygodnia. Każda klasa wylosowała kraj z globalnego południa, z którym zapozna wszystkich uczniów podczas piątkowego spotkania. We wtorek braliśmy udział w audycji muzycznej „Muzyka z różnych stron świata”, tańczyliśmy w rytm afrykańskich rytmów. W świetlicy szkolnej mogliśmy pograć w gry planszowe i karciane dotyczące krajów globalnego południa. We środę na godzinach wychowawczych mieliśmy zajęcia z edukacji globalnej. Po południu spotkaliśmy się w GOK- u na „Wieczorze z baśnią”, gdzie mieliśmy okazję poznać baśnie świata. We czwartek odwiedził nas, pan RachidBouaddi pochodzący z Maroka. Pokazał nam piękne zdjęcia swojego kraju, zapoznał z kulturą i tradycjami. Pokazał stroje charakterystyczne dla Maroka, zastawę stołową. Prawie każdy uczeń otrzymał swoje imię napisane po arabsku. Pan Rachid zaskoczył nas swoim poczuciem humoru, a także świetnym kontaktem z dziećmi. W piątek spotkaliśmy się wszyscy, aby poznać kulturę i tradycje dziesięciu, wcześniej wylosowanych krajów. Ta podróż po kontynentach związana jest z projektem organizowanym przez UNICEF „Wszystkie kolory świata”. Nasza szkoła włącza się w pomoc dla dzieci z Afryki. Finał akcji odbędzie się podczas balu karnawałowego.

    Tydzień Edukacji Globalnej był czasem intensywnych emocji i przeżyć, poznaliśmy tradycję i kulturę krajów, o których niekiedy słyszeliśmy pierwszy raz. Zauważyliśmy rzeczy, które nas różnią, ale zrozumieliśmy jak wiele nas łączy. Jak ważne jest to, aby ludzie żyli godnie, w poczuciu sprawiedliwości i równości.

  • W listopadowe, ponure popołudnie przedszkolaki i uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w  Wieliczkach wraz z rodzicami i rodzeństwem ruszyli do Gminnego Ośrodka Kultury na kolejne spotkanie z baśnią. Tym razem w ramach realizacji projektu „Podróż do krainy baśni” nauczyciele zorganizowali spotkanie pod hasłem: ”Rodzinne czytanie baśni z podziałem na role”. Utwór braci Grimm „Tomcio Paluszek” pięknie zaprezentowali państwo Wioletta i Grzegorz Miszczakowie ze swoimi synami: Tymoteuszem, Emanuelem i Filipem oraz pani Marta Gładyszewska z córkami: Mają, Malwiną i Melanią. Zebrani po wysłuchaniu opowieści o przygodach dzielnego malca i jego braci, zabrali się do pracy. Młodsze dzieci kolorowały obrazki, które naklejono na kartony i po zafoliowaniu powstało domino i sudoku. Starsze stworzyły wykreślanki i krzyżówki z hasłami związanymi z poznaną baśnią. Gry i krzyżówki wykorzystywane są w świetlicy szkolnej i przypominają o baśniowym wieczorze.

  • Tydzień Edukacji Globalnej

     

    Projekt 355/2016/M1 współfinansowany z programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP 2016

    Szkoła Podstawowa w Wieliczkach

    współpracuje z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie Filią  w Olecku, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i MSZ  przy realizacji VI edycji Projektu "Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju".

     

    W I semestrze roku szkolnego 2016/2017 projekt adresowany jest w szczególności do tych szkół i zespołów nauczycieli, które w latach 2012-2015 uczestniczyły w projektach ORE i realizowały tematykę edukacji globalnej, wpisaną do podstawy programowej kształcenia ogólnego.

    Projekt jest dwumodułowy:

    •          Moduł 1. październik - grudzień 2016

    •          Moduł 2. styczeń-grudzień 2017

    Udział szkół w projekcie służy rozwijaniu kluczowych kompetencji dzieci i młodzieży,
    w szczególności kompetencji społecznych i obywatelskich, inicjatywności i przedsiębiorczości stanowiących podstawę uczenia się przez całe życie oraz budowania odpowiedzialnego społeczeństwa obywatelskiego opartego na wiedzy i uniwersalnych wartościach.

     

    Nasze działania to:

    Tydzień Edukacji Globalnej  w dniach 14 – 20 listopada

    25 listopada spotkanie z wolontariuszką

    Zajęcia z edukacji globalnej przeprowadzone w klasach przez zespół nauczycieli.

     

    Szkolny Lider Edukacji Globalnej

    Marta Karniej

    Więcej informacji na temat aktualnych działań podejmowanych przez Szkoły Liderów Edukacji Globalnej znajdziecie Państwo na stronie:

    http://www.edukacjaglobalna.ore.edu.pl/pl/o-projekcie

     

  • Ślubowanie pierwszoklasistów

    Dnia 04.11.2016 roku o godz. 9.50 w Szkole Podstawowej w Wieliczkach odbyło się ślubowanie klasy pierwszej

    Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała podniosły charakter. Udział w niej wzięli nie tylko pierwszoklasiści, ale także pani dyrektor Sylwia Balińska, uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami oraz rodzice pierwszaków.

    Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Pani wychowawczyni, Teresa Zeniuk, zapoznawała i wdrażała swoich uczniów do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcia nauki w szkole.

    Uczniowie klasy pierwszej przygotowali na tę uroczystość część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności przed licznie zgromadzoną publicznością. Następnie złożyli uroczystą przysięgę. Pani Dyrektor pasowała każde dziecko na ucznia poprzez dotknięcie ramienia kredką. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie dyplomów, a także upominków.

    W swoim przemówieniu pani Dyrektor życzyła wszystkim pierwszoklasistom wielu sukcesów w nauce, by każdy dzień pobytu w szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie koleżanek, kolegów i pracowników szkoły.

    Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie udali się do klasy, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

    Ten dzień obfitował w miłe i niezapomniane wrażenia.

                                                                                                                   Teresa Zeniuk

  • Święto Niepodległości

    W dniu 09 listopada 2016 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wieliczkach odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości.

    11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Ustanowiono je, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego, które po 123 latach niewoli – w 1918 roku stało się niepodległe. W tym roku mija 98 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę – wydarzenia uznawanego za najważniejsze w naszej historii.

    Uczniowie klas trzecich wprowadziły społeczność szkolną w tematykę związaną z tą uroczystością. Recytacje młodszych uświetnił występ chóru szkolnego, który prowadzi pani Renata Lau. Zgodnie z tradycją, każda z klas miała przydzielone zadanie do wykonania. Klasy czwarta i piąte wykonały mapy Polski przed kolejnymi rozbiorami. Zostały one wykorzystane do pantomimy w trakcie apelu. Klasy szóste przygotowały kokardki biało-czerwone, a pozostałe dzieci w trakcie zajęć świetlicowych pod opieką pani Marleny Sienkiewicz wykonały piękne kotyliony. Klasy młodsze zaprezentowały się na apelu z własnoręcznie wykonanymi chorągiewkami.

    Za całość uroczystości odpowiadały panie : Halina Bielecka, Renata Lau, Joanna Klinicka.

  • Pomoc dzieciom w Boliwii- paczka na Boże Narodzenie

          Nasza szkoła na prośbę ks. Sławomira Cimochowskiego - Misjonarza z Boliwii- wzięła udział w zbiórce zabawek. Przez miesiąc uczniowie wraz z nauczycielami gromadzili maskotki w wyznaczonym miejscu w szkole. Udało się nam zebrać ok. 40 kg pluszowych zabawek, które zostaną wykorzystane do zrobienia paczek dla dzieci z Boliwii. Dzięki tej akcji na buziach tych dzieci w święta pojawi się uśmiech. Uczniowie w ramach wolontariatu spakowali solidnie zabawki w dwa wielkie kartony i pod opieką pani dyrektor Sylwii Balińskiej i wychowawcy świetlicy Marleny Sienkiewicz wysłali paczki na poczcie.

     

  • Zapomniana szafa

    W związku z realizowanym projektem „Podróż do krainy baśni” dnia 27.10.2016 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie „Zapomniana szafa”. Przygotowali je uczniowie klasy czwartej pod kierunkiem pani Teresy Zeniuk.

    Celem występu było zwrócenie uwagi na wartość czytelnictwa w życiu człowieka i zachęcenie uczniów do czytania. Aktorzy przedstawili smutną sytuację bohaterów książek nieczytanych przez dzieci. Na scenie pojawiały się postaci z zapomnianej szafy: Królewna Śnieżka, krasnoludek Gapcio, Kopciuszek, Kubuś Puchatek, Calineczka, Czerwony Kapturek, Tomek Sawyer, Piotruś Pan, a nawet pan Hans Christian Andersen. Ukazał on Mai – głównej bohaterce - wartości, których dostarcza czytanie książek.

    Całości dopełniała oprawa muzyczna, efekty świetlne oraz dekoracje wykonane przez panią Krystynę Dubę.

    Widzowie nagrodzili młodych aktorów gromkimi brawami.

  • "Żywa lekcja historii"

    W ostatni środę tj 26 października., uczniowie wszystkich klas  uczestniczyli w zajęciach "Żywej lekcji historii" na temat - Mieszko I Chrzest Polski. Zajęcia przeprowadzili przedstawiciele Bractwa Rycerskiego z Gniewu z Mistrzem Jacentym Ordowskim na czele. Podczas zajęć zapoznaliśmy się z krainą dawnych Słowian. Poznaliśmy wygląd grodu, w których mieszkali nasi przodkowie, zapoznaliśmy się z ich wierzeniami, obyczajami, strojami oraz uzbrojeniem. Poprzez dramę uczniowie sami wzięli udział w zaślubinach Mieszka i Dobrawy oraz w inscenicazji chrztu Polski, będącego początkiem naszej państwowości.

  • Edukacja globalna

        W roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole realizować będziemy już po raz drugi projekt  „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju.”  27 października odbyło się spotkanie szkolnego lidera z zespołem nauczycieli odpowiedzialnych za organizację Tygodnia Edukacji Globalnej. W tym roku Tydzień Edukacji Globalnej odbędzie się pod hasłem „Razem dla Pokoju” w dniach 14-20 listopada. W naszej szkole w tym czasie zaplanowane będą różne wydarzenia związane z tematyką edukacji globalnej. Zapraszamy do udziału wszystkich rodziców.

    Do aktualnych wyzwań globalnych zaliczyć można:

    • zapewnienie pokoju i bezpieczeństwa na świecie,
    • poprawę jakości życia w krajach Globalnego Południa,
    • ochronę praw człowieka,
    • zapewnienie zrównoważonego rozwoju,
    • budowanie partnerskich relacji gospodarczych i społecznych pomiędzy krajami
          Globalnej Północy i Globalnego Południa. 
  • Nasza szkoła bije rekord.

    17 października w oleckiej hali Lega odbyła się akcja dążąca do rozpowszechnienia praktyk pierwszej pomocy organizowana po raz czwarty przez Fundację WOŚP. Akcja bicia rekordu Guinness World Records w resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej jednocześnie przez jak największą ilość osób w tym roku zgromadziła ponad 85 000 osób. Wzięli w nie udział również przedstawiciele naszej szkoły – uczniowie klasy szóstej przygotowani przez p. Justynę Woronko. W przeciągu 30 minut wszyscy zgromadzeni nieustannie wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach pod nadzorem ratowników medycznych, którzy ówcześnie przeprowadzili krótki kurs poprawnego wykonywaniu masażu serca i sztucznego oddychania.

    Wydarzenie rozbudziło w młodych ludziach zapał do niesienia pomocy innym, przyczyniło się do uzyskania cennych zasobów informacji i wzbogaciło o praktyczny warsztat.

  • Dzień Edukacji Narodowej

                Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy w naszej szkole 13 października.  Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, podczas której wszyscy zgromadzeni nauczyciele z panią dyrektor, pracownicy obsługi i administracji, rodzice uczniów, zaproszeni goście oraz uczniowie zobaczyli inscenizację z życia jednego dnia nauczyciela pt. "Co ja tutaj robię ...".

    Na zakończenie występu artyści zaśpiewali "Sto lat" do akompaniamentu wykonanego na akordeonie przez Krzysztofa Jankowskiego (ucz. kl. V a) oraz wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły słoneczne laurki z najlepszymi życzeniami. Do życzeń dołączyła się również przewodnicząca Rady Rodziców pani Marta Gładyszewska, dziękując nauczycielom za trud włożony w edukację. Na ręce pani dyrektor przekazała symboliczny bukiet kwiatów.

    Nad przebiegiem części artystycznej wykonanej przez uczniów klas szóstych czuwały panie: Justyna Woronko i Marlena Sienkiewicz.

    W dalszej części uroczystości głos zabrała pani dyrektor Sylwia Balińska, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Wręczyła również wyróżniającym pracownikom nagrody w dowód uznania ich pracy. Na zakończenie Wójt Gminy Jarosław Kuczyński złożył życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczył nagrodę pani dyrektor Sylwii Balińskiej.

     

  • VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    Jednodniowe Święto Tabliczki Mnożenia ma charakter symboliczny. Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

    W tym roku szkolnym już po raz czwarty zorganizowaliśmy obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Byliśmy jedną spośród 2977 szkół z piętnastu państw na całym świecie. Z Polski zgłosiło się 2873 szkół. Jako dowód włączenia się do akcji otrzymaliśmy specjalny certyfikat. Organizator Lokalny - Nr licencji 130/2016 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wieliczkach.

    30 września 2016r. od godziny 8.00 Patrole Egzaminacyjne (Martyna Gorlo, Edyta Olenkiewicz, Patryk Paczyński, Klaudia Jabłońska, Wojciech Sulżycki, Paulina Jurewicz, Jakub Przełomiec) przeprowadzały krótkie egzaminy z tabliczki mnożenia dla uczniów klas III -VI. Uczniowie wybierali los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia. Jeżeli uczestnik akcji podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywał tytuł: MT EXPERT - w szkole wydano 45 certyfikatów.

    Ukoronowaniem tego dnia były rozgrywki sportowo-matematyczne o tytuły: Piłkarza Matematyka i Mistrzyni Celnych Rzutów Przy dużym dopingu kolegów i koleżanek uczniowie doskonale poradzili sobie z konkurencjami. Ostatecznie tytuł Piłkarza Matematyka przypadł Wojtkowi Sulżyckiemu z klasy VIb. Tytuł Mistrzyni Celnych Rzutów zdobyła Martyna Gorlo z klasy VIa.

    Na kolejnej godzinie lekcyjnej patrol egzaminacyjny wyruszył w trasę, aby sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia wśród dorosłych mieszkańców Wieliczek. Komisja egzaminowała przechodniów, sprzedawców, panie w szkolnym sekretariacie, pana dyrektora Biura Obsługi Szkół, nasze panie kucharki, panią woźną Egzaminowi został poddany również pan wójt Jarosław Kuczyński, panie pracujące w Banku Spółdzielczym oraz spotkani po drodze rodzice naszych uczniów.

    Również wielu nauczycieli zdobyło w tym roku certyfikat znajomości tabliczki mnożenia. Do egzaminu przystąpiła oraz zdobyła certyfikat pani dyrektor Sylwia Balińska. Okazuje się, że dorośli dobrze pamiętają nawet trudne przypadki mnożenia – wszyscy egzaminowani zdobyli tytuł MT EXPERT.

    Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w naszych uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć do zdrowej rywalizacji. Nad całością czuwały panie koordynatorki: Justyna Woronko i Ewa Ciwoniuk.

     

     

  • Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz.

    18 września 2016 r. klasa IV wzięła udział w konkursie pt. „Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz.” Celem konkursu było upowszechnienie wśród uczniów wiedzy na temat prawidłowego żywienia oraz kształtowanie pozytywnej postawy wobec spożywania zdrowych produktów żywieniowych, przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. Klasa IV wykonała „Kalendarz zdrowia”, w którym umieściła po jednym zdrowym produkcie na każdy dzień miesiąca.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wieliczkach
    ul.Lipowa 10
  • 87 521 42 36

Galeria zdjęć