Erasmus+ "Bright Green Lands" Edukacja kreatywna Edukacja kreatywna - Kahoot- rezultaty quizów online IN HARMONY WITH NATURE POWER "Learning is Fun"

Erasmus+ POWER

Edukacja kreatywna

Edukacja kreatywna

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Wieliczkach jest  małą, wiejską  szkołą położoną z dala o centrów kultury. Wysokie bezrobocie i brak perspektyw w tym regionie powoduje migrację młodych ludzi do większych aglomeracji przemysłowych lub za granicę. Rodzice często wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu pracy. Młodzież ma niską motywację do nauki, zdarzają się wypadki przedwczesnego kończenia nauki. Nauczyciele i rodzice są zainteresowani rozszerzeniem oferty edukacyjnej szkoły, zwiększeniem kompetencji wychowawców i włączeniem młodzieży w działania, których celem jest poczucie solidarności, obywatelstwa europejskiego, świadomości interkulturowej i współpracy z  odmiennymi kulturowo partnerami w projektach międzynarodowych. Niebagatelną rolę we włączeniu uczniów w życie szkoły będzie rozwinięcie kompetencji ICT .

Cele projektu:

- wprowadzenie przynajmniej dwóch innowacyjnych metod wychowania na lekcjach po ukończeniu kursu doskonalenia w zakresie ryzyka przedwczesnego kończenia nauki,

- poznanie innych systemów kształcenia nauczycieli (ze szczególnym uwzględnieniem Portugalii),

- wykorzystanie poznanych narzędzi ICT na zajęciach dydaktycznych lub przy realizacji projektów międzynarodowych,

- rozszerzenie kompetencji językowych jako równoległego działania podczas kursów,

- przeszkolenie pozostałych członków rady pedagogicznej po zakończeniu szkoleń międzynarodowych.

Wszystkie zaplanowane przedsięwzięcia są zgodne ze zdefiniowanymi potrzebami szkoły.

Zarządzanie : wybranie koordynatora, przygotowanie platform, ustalenie sposobu porozumiewania się, ustalenie częstości spotkań na platformie i poza nią,

Wykorzystanie platformy  moodle do przeprowadzenia szkolenia, którego tematem będzie:

dla nauczycieli-Przygotowanie lekcji pt: Obywatel świata

Scenariusze lekcji do pobrania:

 obywatel.odt

Scenariusz_lekcji__jezyka_polskiego_w_kl._II_z_wykorzystaniem_innowacyjnych_metod__Kahoot_oraz_.docx

Lesson_plan_for_a_lesson_about_history_of_hip.docx

zobojetnianie.docx

pierwiastki.doc

scenariusz_lekcji_prawo_Ohma.docx

dla uczniów –Jakie cechy powinien mieć obywatel świata – prezentacja.

INTERCULTURAL_SCIENCE_GROUP_OF_TEACHERS.pptx

Link do quizu Metale i niemetale

 

Link di quizu Czy znasz układ okresowy

 

Link do krzyżówki dla kl. IV – porównania, frazeologia

 

Link do krzyżówki dla kl. IV - J. Christa „Kajko i Kokosz”

 

 

Monitorowanie przygotowanych prac przez nauczycieli i uczniów.

Przedstawienie przez poszczególne grupy nauczycieli przykładów ciekawszych metod nauczania – wskazanie plusów I minusów( dyskusja co zmienić) z wykorzystaniem forum w ramach platformy moodle.

Wypracowanie wspólnych propozycji  metod na przykładzie swoich doświadczeń zawodowych.

Gra „I know”- wersja językowa angielska. 4 dziedziny obejmujące wiedzę z różnych stron świata. Ma proste zasady. Łączy w sobie – zastosowanie j. angielskiego oraz pozyskiwanie różnych informacji ( wymiar edukacyjny). Jest znana w wielu krajach, ma charakter międzynarodowy.

 

Monitoring(sposoby)- zebranie danych od uczestników o tym co im się podobało i co zastosują w swojej pracy (zastosowanie metody sześciu kapelusz- fakty, organizacja procesu myślenia, innowacje, zalety, wady ,intuicja ). Opracowanie otrzymanych danych metodami statystycznymi.

Badanie uzyskanych efektów – opis przeprowadzonych lekcji z elementami wypracowanymi na wspólnych spotkaniach, dołączona do nich ocena uczniów uczestniczących w zajęciach.

Mechanizmy zapewniające realizację zamierzonych działań – monitorowanie bieżącej aktywności uczestników ,nagrodzenie najbardziej aktywnych na podstawie zgromadzonych materiałów i ich jakości ( zastosowanie oceny koleżeńskiej)

 

Polish_team_letter_of_invitation.pdf

Official_programme_of_the_ICT.July_2017.pdf

Lesson_plan_for_a_lesson_about_multicultural_Canada.docx

INTERCULTURAL_SCIENCE_GROUP_OF_TEACHERS.pptx

 

Akcja 1. Mobilność edukacyjna

.

Mobilność kadry edukacji szkolnej

Projekty realizowane w ramach akcji KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej” w obszarze edukacji szkolnej mają na celu poprawę jakości pracy placówki oświatowej osiąganą przez udział jej pracowników w mobilnościach zagranicznych takich jak kursy i szkolenia, w trakcie których podnoszą oni własne kompetencje zawodowe.

Pracownicy szkoły mają możliwość poznawania nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania oraz zarządzania placówką oświatową co pozwoli osiągnięcie głównego celu projektu jakim jest poprawa jakości pracy placówki w określonych przez nią obszarach wymagających zmian oraz pogłębienie współpracy międzynarodowej.

Wspierane działania

W ramach realizowanego projektu w akcji KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej” poza standardowymi działaniami zawartymi w cyklu życia projektu, pracownicy szkoły mogą uczestniczyć w następujących typach wyjazdów zagranicznych:

  • teachingassignment – oferujący możliwość prowadzenia zajęć dydaktycznych i pracę w szkole partnerskiej za granicą
  • szkoleniach kadry/pracowników w formie:
    • udziału w kursach metodycznych, metodyczno-językowych, językowych i specjalistycznych lub szkoleniach zagranicznych,
    • obserwacji pracy zagranicznej szkoły partnerskiej lub innej organizacji związanej z edukacją szkolną (jobshadowing)

Projekt powinien odnosić się do celów programu Erasmus+ w sektorze edukacji szkolnej opisanych w Przewodniku po programie, uwzględniać indywidualne potrzeby szkoły, służyć wdrażaniu nowych rozwiązań zaobserwowanych za granicą oraz przyczyniać się do podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników szkoły.

Zasady wnioskowania

Wnioski składane są raz w roku elektronicznie przez uprawnione do udziału w akcji KA1 organizacje – publiczne i niepubliczne przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadpodstawowe. We wniosku dana placówka musi przedstawić plan rozwoju szkoły (European Development Plan), określający obszary wymagające poprawy, zgodność działań w projekcie z potrzebami i specyfiką placówki oraz długofalowe korzyści wynikające z udziału w projekcie. Cele projektu są określane wspólnie przez nauczycieli i dyrektora w oparciu o potrzeby szkoły i jej pracowników, dzięki czemu korzyści z wyjazdu odnosi nie tylko uczestnik wyjazdu, ale cała placówka.

Dofinansowanie projektu obejmuje koszty związane z podróżą, wsparciem indywidualnym i opłatą za kurs/szkolenie uczestnika mobilności oraz wsparciem organizacyjnym dla placówki. Wyjazdy zagraniczne mogą odbywać się do krajów uprawnionych do udziału w programie Erasmus+: krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz Norwegii, Liechtensteinu, Islandii, Turcji i Byłej Jugosłowiańskiej Republiki Macedonii (FYROM). Mobilności mogą trwać od dwóch dni do dwóch miesięcy (z wyłączeniem czasu podróży), a cały projekt od jednego roku do dwóch lat.

 

Mobilność kadry edukacji szkolnej- „ICT jako narzędzia edukacji międzykulturowej i medialnej”

https://www.powtoon.com/embed/fu29piIutii/

Kurs_ICT_w_Portugalii_sprawozdanie.docx

Metoda_6_kapeluszy.odt

Link do artykułu opublikowanego w „Kajecie” - Warmińsko – Mazurskim Kwartalniku Oświatowym

(„Wakacyjne szkolenie procentuje w nowym roku szkolnym”, s. 16)

 

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wieliczkach
    ul.Lipowa 10, 19-404 Wieliczki
  • 87 521 42 36

Galeria zdjęć