Erasmus+ "Bright Green Lands" Edukacja kreatywna Edukacja kreatywna - Kahoot- rezultaty quizów online IN HARMONY WITH NATURE POWER "Learning is Fun"

Erasmus+ POWER

Erasmus+

Erasmus+

O programie Erasmus+

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020. Jego całkowity budżet wynosi 14,7 mld euro. Erasmus+ opiera się na osiągnięciach europejskich programów edukacyjnych, które funkcjonowały przez 25 lat, i jest wynikiem połączenia następujących europejskich inicjatyw realizowanych przez Komisję Europejską w latach 2007-2013: programu „Uczenie się przez całe życie”, programu „Młodzież w działaniu”, Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink, oraz programów współpracy z krajami uprzemysłowionymi w dziedzinie szkolnictwa wyższego.

Podstawowe dane liczbowe:

  • 4 mln osób skorzysta z programu;
  • 2 mln studentów skorzysta z programu;
  • 800 tys. wykładowców, nauczycieli, szkoleniowców, przedstawicieli kadry edukacyjnej i osób pracujących z młodzieżą będzie uczestniczyć w projektach mobilności pracowników;
  • 25 tys. partnerstw strategicznych połączy 125 tys. szkół, instytucji kształcenia i szkolenia zawodowego, instytucji szkolnictwa wyższego i kształcenia dorosłych, organizacji młodzieżowych i przedsiębiorstw;
  • 150 sojuszy na rzecz umiejętności sektorowych zostanie ustanowionych przez 2 tys. organizatorów kształcenia i szkolenia zawodowego oraz przedsiębiorców;
  • 150 sojuszy na rzecz wiedzy zostanie ustanowionych przez 1,5 tys. instytucji szkolnictwa wyższego i przedsiębiorstw.

Struktura

Struktura programu Erasmus+ obejmuje następujące elementy:

  • Akcja 1. Mobilność edukacyjna;
  • Akcja 2. Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk;
  • Akcja 3. Wsparcie w reformowaniu polityk;
  • program Jean Monnet;
  • Sport – dzięki programowi Erasmus+ po raz pierwszy w historii programów edukacyjnych Unii Europejskiej wspierane są inicjatywy związane ze sportem.

Do krajów uczestniczących w programie należą:

  • 28 państw członkowskich Unii Europejskiej;
  • państwa EFTA/EOG: Islandia, Liechtenstein, Norwegia;
  • państwa kandydujące do UE: Turcja, Była Jugosłowiańska Republika Macedonii.

 

Projekt  Erasmus+ - regulamin udziału w projekcie i wyjazdów uczniów (mobilności).

 

UDZIAŁ W PROJEKCIE

 

W projekcie mogą uczestniczyć uczennice i uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieliczkach.


1. Do zadań uczniów biorących udział w projekcie należy:

a) wspólnie z koordynatorem projektu omówienie i ustalenie zasad współpracy w realizacji projektu, podziału zadań w zespole;
b) zgodne zespołowe podejmowanie działań objętych projektem;
c) rzetelne i terminowe wypełniane obowiązków wynikających z prac przydzielonych
w harmonogramie;
d) współpraca z koordynatorem projektu i uczniami wchodzącymi w skład zespołu projektowego;
e) przygotowanie sprawozdania z realizacji projektu                                                                                f) publiczna prezentacja projektu po jego zakończeniu w terminie uzgodnionym z koordynatorem projektu.
2. Uczniowie mogą korzystać z pomieszczeń szkoły do celów związanych z realizacją projektu
w godzinach jej pracy wyłącznie pod opieką opiekuna lub innych nauczycieli.
3. Osobami odpowiedzialnymi za realizację projektu są uczniowie. Nauczyciele- opiekunowie  pełnią  funkcje doradcze i kontrolne pracy uczniów.

 

KRYTERIA KWALIFIKACJI UCZNIÓW DO MOBILNOŚĆI
NA SPOTKANIA Z PARTNERAMI
W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+

 

  1. Stopień zaangażowania uczniów w wykonywanie zadań dotyczących projektu.
    1. Dobre  zachowanie i  dobre wyniki w nauce.
    2. Komunikatywny stopień znajomości języka angielskiego.
    3. Deklaracja przyjęcia gościa z zagranicy.
    4. Szeroko pojęte osobiste predyspozycje, jakie będą przydatne podczas zajęć w trakcie pobytu za granicą, np. komunikatywność, otwartość, chęć współpracy.
    5. Obecność na wyznaczonych spotkaniach.
    6. Aktywny udział w pracach projektowych.
    7. Przestrzeganie terminu realizacji zadań.
  2. Wyboru uczniów do wyjazdu dokonuje zespół rekrutacyjny, składający się co najmniej z 3 osób: z przedstawiciela Dyrekcji szkoły, koordynatora oraz jednego z nauczycieli, który jest zaangażowany w wykonanie danego zadania.
  3. Jeżeli liczba uczniów chętnych do wyjazdu przekroczy ilość uczestników mogących wziąć udział w wyjeździe, zostanie utworzona grupa rezerwowa.
  4. W przypadku, gdy wystąpi problem z wyłonieniem uczestników wyjazdu według określonych powyżej kryteriów, zostanie przeprowadzone losowanie wśród uczniów biorących udział w projekcie.
  5. Jeżeli uczeń zakwalifikowany do wyjazdu zgłosi rezygnację, na jego miejsce zostanie wybrany uczeń z listy rezerwowej.
  6. W przypadku rezygnacji z wyjazdu ucznia zakwalifikowanego do tego wyjazdu bez uzasadnionej przyczyny, koszty wynikające z tej rezygnacji (zmiana nazwiska na bilecie lotniczym, odwołanie rezerwacji itp.) ponosi rodzic/opiekun prawny ucznia.
  7. W razie nie przyjęcia gościa z zagranicy rodzic/opiekun prawny ucznia poniesie wszelkie koszty związane z pobytem tego gościa (zakwaterowanie, wyżywienie, komunikacja, wycieczki itp.)
  8. Wszelkie kwestie nieujęte w regulaminie będą rozstrzygane przez Dyrektora szkoły i koordynatora projektu.
  9. Opiekunowie projektu nie odpowiadają za zmiany wynikające z przyczyn zewnętrznych lub od nich niezależnych.

ZASADY UCZESTNICTWA W WYJAZDACH (MOBILNOŚCI)

  1. Aby uczeń mógł wziąć udział w wyjeździe konieczna jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych w formie pisemnej.
  2. Uczeń jest zobowiązany do dostarczenia kompletu dokumentów (zgoda rodziców, zgoda na udzielenie pomocy medycznej, karta informacyjna w formie elektronicznej lub pisemnej, dane do kontaktu telefonicznego i elektronicznego z uczniem i jego rodzicami/opiekunami itp.) w terminie określonym przez koordynatora oraz do pisemnego potwierdzenia zapoznania się z regulaminem uczestnictwa w wyjeździe.
  3. Właściwe przygotowanie się do wyjazdu dotyczy każdego ucznia biorącego w nim udział; wiąże się to z kwestią zgromadzenia kompletu dokumentów, odpowiedniego ubioru, obuwia, itp.
  4. Uczestnicy wyjazdu są zobowiązani do bezwzględnego przestrzegania poleceń koordynatora projektu i opiekunów w tym stałego kontaktu elektronicznego.
  5. Każdy uczestnik podlega bezwzględnie następującym zakazom:
    1. Zakaz samodzielnego oddalania się od grupy.
    2. Zakaz stosowania używek w jakiejkolwiek postaci.
  6. Uczestnicy wyjazdu dostosowują się do ustalonego programu i rozkładu czasowego dnia.
  7. Uczestnicy wyjazdu przestrzegają przepisów BHP, przeciwpożarowych i kodeksu ruchu drogowego, itp.
  8. Obowiązkiem każdego uczestnika wyjazdu jest kulturalne zachowanie, dbanie o dobre imię szkoły i kraju. Uczestnicy nie naruszają godności uczestników reprezentujących inną kulturę, religię czy przekonania.
  9. W przypadku złamania powyższych reguł, uczeń zostanie wykluczony z dalszego udziału w projekcie, jego ocena z zachowania ulegnie obniżeniu oraz zostaną zastosowane kary przewidziane w statucie szkoły.
  10. Jeżeli uczestnik wyjazdu wyrządzi szkody, to odpowiedzialność finansową poniosą rodzice/opiekunowie prawni.
  11. Uczestnicy wyjazdu podlegają regulaminowi od momentu zbiórki przed wyjazdem do momentu zakończenia wyjazdu przez koordynatora.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

  1. W momencie zaistnienia nieprzewidzianych okoliczności, koordynator ma prawo zmiany postanowień powyższego regulaminu.
  2. W przypadku zaistnienia kwestii spornych, podjęcie decyzji będzie należało do komisji złożonej z Dyrekcji szkoły, koordynatora i jednego z nauczycieli biorących udział w realizacji projektu.
  3. Treść regulaminu jest dostępna u koordynatora projektu oraz na stronie internetowej szkoły.

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wieliczkach
    ul.Lipowa 10, 19-404 Wieliczki
  • 87 521 42 36

Galeria zdjęć