• Spotkanie z rodzicami

    10 grudnia br. o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów naszej szkoły

    Porządek spotkania:

    - spotkanie ogólne wszystkich rodziców z dyrektorem szkoły

    -spotkania w klasach z wychowawcami - przekazanie rodzicom informacji o przewidywanych ocenach śródrocznych

  • Andrzejki

    W czwartek, 27 listopada 2014r. w Szkole Podstawowej w Wieliczkach odbyła się zabawa andrzejkowa.

     

    Wiele radości sprawiło uczniom rzucanie monetą do wody i jedzenie jabłka wiszącego na sznurku. Wymagało to nie lada zręczności.

    Zabawa w kolorowe balony, z których należało uwolnić wróżbę, dmuchając balon tak długo, aż pęknie, wywołała ogromne
    emocje wśród publiczności. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się przebijanie serduszek z imionami przyszłych sympatii oraz zabawa w „czarodziejski kuferek”.

    Ani młodszym, ani starszym dzieciom nie brakowało sił podczas tańców i zabaw przy muzyce. Na uczniów czekał również słodki poczęstunek w klasach. Tradycyjnie, inicjatorem tegorocznej imprezy był Samorząd Uczniowski pod opieką p. Marty Karniej. Zabawy andrzejkowe prowadziły: Zosia Kozłowska, Gosia Chajewska, Asia Kuklińska i Martyna Putra.

     

  • Wigilia szkolna

    Wigilia szkolna

    Łamanie się opłatkiem w okresie Świąt Bożego Narodzenia jest pięknym i wymownym zwyczajem religijnym w Polsce. Zwyczaj ten należy podtrzymywać i ubogacać treściowo. W uroczystej Wigilii w Szkole Podstawowej w Wieliczkach wzięła udział cała społeczność szkolna, rodzice i dziadkowie uczniów. Scenariusz spotkania przygotowały panie : Jadwiga Milewska i Justyna Woronko. Został on oparty na tradycji i literaturze polskiej:

     „Przy wigilijnym  stole, łamiąc opłatek święty,

    Pomnijcie ,że dzień ten radosny, w miłości jest poczęty”

                Każda klasa wspólnie z wychowawczynią zaśpiewała wybraną kolędę. Uroczystość uświetnił występ  uczennicy klasy II Zofii Grzelak, która  zagrała na  skrzypcach kolędę „Lulajże, Jezuniu”

                Rodzinna atmosfera spotkania wpłynęła jednocząco na naszą wspólnotę.

  • Teatr Show

    Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w interaktywnych warsztatach

    FILMOWA KSIĘGA PRZYGÓD. Uczniowie klas 1-3, podczas warsztatu zagrają w filmie. Będą mogły odwiedzić 3 krainy bajkowe, w których na scenie zagrają swoje role aktorskie. Dzieci będą  mogły spotkać bajkowych przyjaciół i wspólnie z nimi przeżyć prawdziwą filmową przygodę.

    Podczas wspólnej zabawy dzieci dowiedzą się jak realizuje się filmy, pokażemy kilka technik używanych w kinematografii. Pokażemy jak powstaje film animowany i film fabularny. Nauczymy Was jak połączyć te dwie techniki żeby powstał nasz wyjątkowy film. Na koniec warsztatu uczniowie zobaczą zmontowany i udźwiękowiony film z ich udziałem.

     

    JAK STWORZYĆ ŚWIAT FANTASY. Dla uczniów klas 4-6 w tym roku przygotowaliśmy zabawę w filmie z gatunku FANTASY. Odsłonimy tajniki trików filmowych oraz efektów specjalnych. Nasi widzowie będą aktorami i wezmą czynny udział w działaniach scenicznych. Nasz prowadzący wraz z ekipą filmową odkrywał będzie magiczne krainy, spotkacie ciekawych i nieziemskich bohaterów, z którymi uratujecie świat fantazji i profesora „DE EFEKTA”.

    Warsztaty dla uczniów klas 1-3 odbędą się 27 marca 2015r. o godz. 10.15 w Ełku. Koszt 25 zł.

    Warsztaty dla uczniów klas 4-6  odbędą się 25 marca 2015r. o godz. 10.15 w Ełku. Koszt 25 zł.

    Ilość miejsc jest ograniczona. Ze względów organizacyjnych zapisy chętnych będziemy prowadzić do 30 listopada br.

    Klasy 1-3 zapisują się u pani Joanny Klinickiej

    Klasy 4 -6 zapisują się u pani Grażyny Jankowskiej

  • Święto Niepodległości

    ,,-Kto ty jesteś?

     -Polak mały.”

                        Władysław Bełza

    Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole zaczęły się już 3 listopada,  kiedy to każdą z klas  odwiedziło dwóch nieoczekiwanych gości z zaproszeniem na  przyjęcie urodzinowo-odrodzeniowe. Zgodnie z obyczajem  uczniowie zostali poproszeni o upominek urodzinowy dla niepodległej Polski.

    12 listopada wszyscy uczniowie i nauczyciele zgromadzili się na korytarzu szkolnym. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Po hymnie uczniowie klasy 4b zaprezentowali swój prezent. Przedstawili  zebranym informacje o twórcach i historii naszego hymnu. Wielu zdziwiło się słysząc, że „Mazurek Dąbrowskiego”  ma też swoje muzeum . W Będominie w województwie pomorskim, w rodzinnej miejscowości Józefa Wybickiego, twórcy hymnu, znajduje się Muzeum Hymnu Narodowego. Jest to pierwsza na świecie placówka tego typu i do niedawna jedyne na świecie muzeum hymnu narodowego.

    Następnie wkroczyli uczniowie  klasy  Ib ze swoim darem. Wykonali oni  biało-czerwone  flagi oraz  wspólnie, pełnymi przejęcia głosami wyrecytowali wiersz Czesława Janczarskiego” Barwy ojczyste”
    Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
    A na tej fladze, biel i czerwień,
    Czerwień to miłość,
    Biel serce czyste,
    Piękne są nasze barwy ojczyste.

             Klasa Ia  przygotowała wspaniałe godło- białego orła w czerwonym polu. Koncertowo wyrecytowała „ Katechizm polskiego dziecka.”  Władysława Bełzy. Z kolei uczniowie klasy II przynieśli  laurkę w barwach narodowych  z życzeniami prosto z serca dla niepodległej ojczyzny. Następnie klasa IIIa zaprezentowała swój upominek. Wszystkim zebranym wskazali na mapie największe i najważniejsze miasta i rzeki naszego kraju. A uczniowie klasy IIIb zapoznali nas z sąsiadami naszej ojczyzny, zarazem prezentując stroje narodowe naszych sąsiadów. Z kolei uczniowie klasy IVa popisali się znajomością pisowni bardzo trudnych wyrazów, bezbłędnie literując chrząszcza czy Pszczynę. Ślinka nam ciekła, kiedy klasa V opowiadała o naszych narodowych potrawach: bigosie, pierogach, naleśnikach czy żurku. Uczniowie najstarszych klas zaprezentowali nam słynne zabytki i sylwetki Polaków, którzy rozsławili nasz kraj. Klasa VIb bezbłędnie odgadywała nazwiska oglądając zdjęcia z dzieciństwa, młodości Marii Skłodowskiej-Curie, Jana Pawła II, Lecha Wałęsy, Mikołaja Kopernika, Józefa Piłsudskiego, opowiadając przy tym o ich zasługach. Z kolei uczniowie klasy VIa zabrali nas na wycieczkę do najciekawszych zakątków Polski. Odwiedziliśmy pierwszą stolicę Polski Gniezno, Kraków z Wawelem, Zamek Królewski i Łazienki w Warszawie, najstarszą osadę w Polsce - Biskupin, rynek we Wrocławiu, port w Gdańsku. Zobaczyliśmy krzyżacki zamek w Malborku i  zabytki stolicy naszego województwa Olsztyna. Wycieczkę zakończyliśmy w Wieliczkach, z dumą słuchając krótkiej historii o naszym  siedemnastowiecznym  kościele, zabytku klasy zerowej. Między prezentacjami wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.

    Kiedy na ekranie w konturze Polski zaczęły pojawiać się nasze zdjęcia, uczniowie z radością odnajdywali siebie w różnych szkolnych sytuacjach. Prezentacji towarzyszyła „Rota”- pieśń, która tak jak „Mazurek Dąbrowskiego” jest bliska sercu każdego Polaka.  Zaduma pojawiła się na twarzach, gdy na koniec zobaczyliśmy napis „POLSKA TO MY”

    Uroczystość zakończyła się zaproszeniem do klas na urodzinowy poczęstunek. Pomysł, aby zmienić formułę obchodów Święta Niepodległości i uczynić go dniem radosnym i bardziej spontanicznym okazał się trafiony. Patriotyzmu i historii  można uczyć poprzez pracę i zabawę, Uczniowie na pewno przyswoili sobie wiele ważnych faktów związanych z Polską niepodległością.

    Po przerwie uczniów naszej szkoły czekała jeszcze nagroda –niespodzianka w postaci  „Żywej lekcji historii” na temat bohaterów Trylogii Henryka Sienkiewicza. Tym razem  kasztelan bractwa rycerskiego z Gniewu Jacek Ordowski wraz z towarzyszącymi mu członkami bractwa zaprezentowali min. słynnego

    Longinusa Podbipiętę herbu Zerwikaptur oraz Burcharda Millera - szwedzkiego generała, wsławionego licznymi zwycięstwami w okresie wojny polsko-szwedzkiej. Uczniowie mieli sposobność zapoznać się także z umundurowaniem szwedzkich muszkieterów. Największe wrażenie zrobiła jednak zbroja i skrzydła bojowe polskiego husarza. Dzieci chętnie włączały się we wspólną zabawę przymierzając stroje rycerskie i żołnierskie. Poznawały przy okazji w żartobliwej formie zasady musztry wojskowej. Wszyscy tak dobrze się bawili, że kasztelan Jacek Ordowski obiecał przyjechać wiosną z dłuższym pokazem.

    To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen wzruszeń i wrażeń.

  • Ślubowanie pierwszoklasistów

    31 października w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość – przyjęcie dzieci z klas pierwszych w poczet braci uczniowskiej. Świadkami jej byli rodzice pierwszoklasistów, uczniowie klas młodszych, pani dyrektor i wychowawcy klas I – III.

    Na początku pani Joanna Klinicka serdecznie przywitała wszystkich przybyłych na uroczystość ślubowania, a szczególnie – bohaterów uroczystości – pierwszoklasistów. Po dwóch miesiącach systematycznego uczęszczania do szkoły, mali bohaterowie już wiedzieli, że obowiązkiem każdego z nich jest pilna nauka, a w zdobywaniu wiedzy pomogą im nauczyciele i rodzice. Na tej uroczystości musieli jednak udowodnić, że już mogą stać się pełnoprawnymi uczniami klas pierwszych naszej szkoły. Tak więc w obecności Dobrej i Złej Wróżki uczniowie, zamienieni w żółtodzioby, musieli przejść przez wybrane krainy : geograficzno-przyrodniczą, muzyczną, języka polskiego, matematyczną, ruchu drogowego i grzeczności, popisując się zdobytymi już wiadomościami i umiejętnościami. Na szczęście wszystko udało się bez problemów. Pierwszoklasiści zaprezentowali się wspaniale! Ale przed ślubowaniem jeszcze musiały połknąć ”tabletkę mądrości” i wypić „eliksir mądrości”, żeby chętniej i skuteczniej uczyć się.

    Następnie rozpoczęła się ceremonia ślubowania i pasowania, której dokonała pani dyrektor naszej szkoły – Sylwia Balińska. Wychowawczynie klas p. Halina Bielecka i p. Joanna Klinicka wręczyły dyplomy pamiątkowe i  drobne upominki. Pani dyrektor życzyła uczniom samych sukcesów oraz tylko miłych chwil spędzonych w murach naszej szkoły.

    Następnie dzieci udały się do klas , gdzie rodzice przygotowali swoim pociechom słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo utkwi wszystkim w pamięci.

  • Nauczycielskie Oskary

    Aby uświetnić szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej Rada Samorządu Uczniowskiego postanowiła, na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej, przyznać i wręczyć nauczycielom Szkoły Podstawowej w Wieliczkach Nauczycielskie Oskary.

    Nagrody - statuetki wręczono w 10 kategoriach, a do każdej z nich nominowano trzech nauczycieli.

    Swoje głosy oddały ośmioosobowe reprezentacje klas IV-VI. Uczniowie w tym dniu wcielili się w sławne polskie osobistości, piosenkarzy, aktorów, sportowców m.in. Marylę Rodowicz, Edytę Górniak, Małgorzatę Foremniak, Cleo czy Roberta Lewandowskiego.

    Galę uświetniły piosenki wykonane przez naszych uczniów, dedykowane wszystkim pracownikom szkoły.

    „Oskara Honorowego” otrzymała pani dyrektor Sylwia Balińska.

    W pozostałych kategoriach zwyciężyli nauczyciele:
    „Mikrofon Roku” – p. Grażyna Jankowska
    „Żartowniś Roku” – p. Tomasz Karniej
    „Szwajcarski Zegarek” – p. Justyna Woronko
    „”Luzak Roku” – p. Karol Warsewicz
    „Gorący Uśmiech” – p. Aleksandra Halama
    „Złota Pazurek” – p. Bożena Dobrzyń
    „Złota Katarynka” – p. Grażyna Jankowska
    „Bratnia Dusza” – p. Marta Karniej
    „Złote Lusterko” – p. Agnieszka Wróblewska
    „Złoty Wykładowca” - p. Justyna Woronko

    Sedecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym nauczycielom.

    Uroczysty apel przygotowały panie Marta Karniej i Justyna Woronko z pomocą  pań Renaty Lau i Krystyny Duba.

     

     

  • IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    W tym roku szkolnym już po raz drugi obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Byliśmy jedną spośród 768 szkół z 12 państw. Z Polski zgłosiło się 680 szkół.  Jako dowód włączenia się do akcji otrzymaliśmy specjalny certyfikat. Organizator Lokalny - Nr licencji 407/2014 Szkoła Podstawowa w Wieliczkach.

    26 września 2014r. od godziny 8.00 Komisje Egzaminacyjne przeprowadzały krótkie egzaminy z tabliczki mnożenia dla uczniów klas III -VI. Uczniowie wybierali los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia. Jeżeli uczestnik akcji podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywał  tytuł:   MT EXPERT.

    Dodatkowym elementem w tym roku szkolnym było wyruszenie patroli egzaminacyjnych poza szkołę. Komisje egzaminowały przechodniów, sprzedawców,  panie nauczycielki z przedszkola,  pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, panią bibliotekarkę, panie w szkolnym sekretariacie, nasze panie kucharki. Do egzaminu przystąpiła też  i zdobyła certyfikat pani dyrektor Sylwia Balińska.

    Ukoronowaniem tego dnia były rozgrywki sportowo-matematyczne o tytuły:  Piłkarza Matematyka i Królowej Skakanki Przy dużym dopingu kolegów i koleżanek uczniowie  doskonale poradzili sobie z konkurencjami. Ostatecznie tytuł Piłkarza Matematyka przypadł Jakubowi Tylman z klasy V, Królową Skakanki została Marlena Putra z klasy VIa.

    Rozstrzygnięto również ogłoszony wcześniej konkurs plastyczny na najciekawszą pracę na temat : „Tabliczka mnożenia w życiu codziennym”. Wyróżnienia zdobyły: Aleksandra Morawska z klasy IIIa i Kinga Morusiewicz z klasy VIb.

    Punktem finałowym tegorocznej edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia było wręczenie certyfikatów potwierdzających znajomość tabliczki mnożenia wszystkim uczniom, którzy pomyślnie zdali egzamin. Nad całością czuwały panie koordynatorki: Justyna Woronko i Ewa Ciwoniuk.

    Obchody  Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w naszych uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć do zdrowej rywalizacji. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Zachęcamy również inne szkoły do przystąpienia do akcji w następnym roku.

  • 22.09.2014

    Biegi z klasą

    20 września w Wieliczkach odbyła się II edycja „Biegów z klasą”. W imprezie wzięło udział ponad 200 osób, w tym ponad 100 zawodników którzy rywalizowali na dystansach od 300 do 1600 metrów. Wśród uczestników był niepełnosprawny mieszkaniec Wieliczek Marcin Laszkowski, który na swoim wózku sportowym pokonał dwa okrążenia stadionu. Pan Marci od niedawna rozpoczął treningi, ale e stratował już nawet w półmaratonie Gołdap –Gusiew. Zawody zorganizowali Stowarzyszenie „Wspólny Cel – Gmina Wieliczki” oraz Gminny Ośrodek Kultury Wieliczkach. Wyniki zawodów:

    Klasy 0-III ( dystans 300metrów)

    Dziewczęta

    1. Gabriela Szczodruch
    2. 2.Katarzyna Borysiuk
    3. Karolina Ciszewska

    Chłopcy

    1. Filip Gorlo
    2. Aleksander Woronko
    3. Norbert Jutkiewicz

    Klasy IV –VI (dystans 300metrów)

    Dziewczęta

    1. Marlena Putra
    2. Martyna Gorlo
    3. Kinga Żukowska

    Chłopcy

    1. Adrian Głowacki
    2. Aleksy Bulanda
    3. Andrzej Żukowski

    Gimnazjum klasy I –III

    Dziewczęta ( dystans 800 metrów)

    1. Ewelina Życzewska
    2. Joanna Ołów
    3. Martyna Jutkiewicz

    Chłopcy  ( dystans 1600 metrów)

    1. Adam Kopiczko
    2. Hubert Kalicki
    3. Patryk Jutkiewicz

    Kategoria open

    Dystans 800 metrów

    1. Edyta Arodź
    2. Joanna Bernecka
    3. Agnieszka Życzewska

    Dystans 1600 metrów

    1. Krzysztof Wieliczo
    2. Marek Ciszewski
    3. Cezary Krystian
  • Spotkanie z rodzicami

    Spotkanie z rodzicami

    17 września br. o godz 15.30 odbędzie sie spotkanie z rodzicami.

    Tematyka spotkania:

    1. Zaprezentowanie rodzicom funkcjonowania dzennika elektronicznego.

    2. Przedstawienie rodzicom obowiązujących w szkole dokumentów.

    3. Przedstawienie  planu pracy szkoły w roku szkolnym 2014/15

    4, Spotkania w klasach z wychowawcami - przekazanie haseł dostępu do e-dziennika

  •               26 WRZEŚNIA 2014 R. 
        IV ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

        Organizator Lokalny - Nr licencji 407/2014

          Szkoła Podstawowa w Wieliczkach

     

    W tym roku szkolnym już po raz drugi obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

    Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (WMTDay) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się w ostatni piątek września, który w tym roku przypada 26 września 2014r.

    Jaki jest cel akcji?
    Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. Jak wykazała poprzednia edycja zarówno jedni jak i drudzy świetnie się przy tym bawią.

    Na czym polega?
    Na przeprowadzaniu krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia przez Komisje Egzaminacyjne. Ich skład tworzą uczniowie pod opieką osoby dorosłej. Możliwe są różne warianty najczęściej jednak to młodsi uczniowie przepytują starszych kolegów bądź dorosłych zgodnie z mottem:

    Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

    W ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w tym roku zapraszamy uczniów do udziału w konkursie matematyczno -plastycznym

    MATEMATYCZNY_KONKURS_PLASTYCZNY.docx

    Regulamin_konkursu_MAT.docx

  • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

    Wybory do Samorządu Uczniowskiego

    5 września br. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Każdą z klas IV-VI reprezentowało dwóch kandydatów. Uczniowie wybierali spośród nich swoich reprezentantów oraz oddawali głos na opiekuna samorządu spośród grona pedagogicznego.

    Wyniki wyborów prawdopodobnie nikogo nie zaskoczyły: Marlena Putra została przewodniczącą,  Weronika Masłowska –zastępca przewodniczącej, a Milena Olfier sekretarzem. Opiekę nad pracą samorządu sprawować będzie już kolejny rok pani Marta Karniej. Gratulujemy i życzymy całemu zespołowi owocnej pracy.

  • Rok szkolny 2014/15 rozpoczęty

    Rok szkolny 2014/15 rozpoczęty

    Dnia 1 września pełni entuzjazmu rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pani Dyrektor Sylwia Balińska  powitała  uczniów, rodziców  i nauczycieli, a w szczególności pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają dziś swą wielką, edukacyjną przygodę. Jest to również pierwszy dzień pracy naszej nowej pani woźnej – Edyty Arodź, która zastąpiła na tym stanowisku panią Elę Słowik odpoczywającą już na emeryturze.  Pani Dyrektor wyraziła nadzieję, że ten rok będzie owocny i obfitujący w sukcesy. Następnie wszyscy uczniowie udali się do klas, aby wziąć udział w spotkaniu z wychowawcami. Do grona pedagogów naszej placówki w roku szkolnym 2014/15 dołączyła pani Danuta Bernaciak, która będzie uczyła języka angielskiego w dwóch klasach.

    Na nowy rok szkolny uczniom życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom wiele satysfakcji z pracy.

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/15

    Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/15

     

     

    - 8:00 - Msza Św. w kościele parafialnym w Wieliczkach

    - 9:00 - Inauguracja roku szkolnego w szkole.

     Nowy rok szkolny w okno puka.

    Zjawia się książka i nauka.

    Trwałe przyjaźnie, heca niejedna.

    Dobrze nam w szkole, ale jednak.

    Żal nam górskiego strumienia

    Żal nam leśnego półcienia.

    To już tylko wspomnienia….

  • KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW

    KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW

    Zapraszamy uczniów wraz z rodzicami na Kiermasz Używanych Podręczników

    W poniedziałek, 23 czerwca od godziny 8.00 odbędzie się   Kiermasz Używanych Podręczników. Podczas kiermaszu, w poszczególnych klasach zostaną udostępnione stanowiska, gdzie wszyscy chętni będą mogli kupić lub sprzedać używane podręczniki zgodne z obowiązującą podstawą programową dla uczniów Szkoły Podstawowej .Ceny ustalają sprzedawcy. Zapraszamy chętnych do sprzedaży i kupna książek wraz z rodzicami. Każda książka powinna być opatrzona ceną.
    Prosimy o właściwe przygotowanie podręczników do sprzedaży ( zdjęcie starych okładek, wymazanie gumką popisanych  stron i dołączenie kartki z ceną).

    Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych:)

  • Wycieczka do Wigierskiego Parku Narodowego i Suwalskiego Parku Krajobrazowego

    07.06.2014,  uczniowie  z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Wieliczkach i ze Szkoły Podstawowej w Cimochach, wzięli udział w wycieczce do Wigierskiego Parku Narodowego i Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Razem było 44 uczniów- 29 osób z Wieliczek i 15 z Cimoch. Opiekę sprawowały panie Iwona Przeździak, Justyna Woronko i Henryka Gugnowska. Pilotem i przewodnikiem grupy był  pan Ryszard Wasilewski.

    O godzinie 07:20 wyjechaliśmy z dziedzińca obok gimnazjum, po drodze dołączyła do nas grupa uczniów z Cimoch.

    Przez Suwałki ruszyliśmy w kierunku Cisowej Góry,  punktu widokowego w  miejscowości Turtul i głazowiska w Rutce. Uczniowie weszli na oba wzniesienia. Stąd  podziwiali piękne panoramy krajobrazu młodoglacjalnego. W godz. 10:30- 11:30 zwiedzaliśmy pokamedulski kościół i klasztor w Wigrach. Odważni weszli na wieżę. Niestety nie mogliśmy zobaczyć miejsc pochówków zakonników- katakumb. Od godziny 13:00 do 15:00 trwała przejażdżka Wigierską Koleją Wąskotorową. Pociąg zatrzymywał się wielokrotnie. W trakcie przystanków uczniowie mogli podziwiać czystą wodę, roślinność wodną , rodzinę łabędzią  i rynnowy kształt Jeziora Wigry. Po zjedzonym obiedzie, w restauracji przy kolejce w Płocicznie, około godziny 16:00 ruszyliśmy w wyśmienitych humorach w powrotną drogę do Wieliczek.  W trakcie wycieczki panowała bardzo miła atmosfera, podczas przejazdów autokarem uczestnicy śpiewali znane piosenki. Wróciliśmy około godz. 17:00.  Przed szkołą czekali nasi rodzice.

    Wycieczka odbyła się w ramach realizacji programu rozwoju Szkoły Podstawowej w Wieliczkach „Szkoła Równych Szans”, Tematyka obejmowała zajęcia ''Ekologia naszą przyszłością''

  • Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2014

    W tym roku bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur" uzyskała Marlena Putra z kl. Va, troje uczniów uzyskało w tym konkursie wyróżnienie: Filip Gorlo z klasy IIa, Natalia Drażba z klasy Va i Mikołaj Baliński z klasy Vb.

    Cała czwórka wyróżnionych uczniów wzięła udział 10 czerwca br. w uroczystej gali podsumowującej tegoroczną edycję konkursu w powiecie oleckim. Jak się okazało Marlena Putra zdobyła najwięcej punktów spośród 249 piątoklasistów w całym rejonie ełckim.

    Gratulujemy wszystkim uczestnikom  uzyskania wysokich wyników i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach.

    Konkurs KANGUR organizowany jest pod patronatem Rady Europy, a w 1994 roku został wpisany do kalendarza imprez Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO).

    Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest Stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières” z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach.

    W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy
    i Nauk Matematycznych, które przeprowadza Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki
    i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

    W 2014 roku w konkursie wzięło udział ponad 300 000 polskich uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, techników i szkół zawodowych.

    W konkursach może uczestniczyć każdy uczeń, bez względu na wyniki w nauce i osiągnięcia
    na lekcjach matematyki. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów.

     

  • Wizyta absolwentów

    10 maja 2014r.  naszą szkołę odwiedzili absolwenci  sprzed 26 lat. Zwiedzali cały budynek szkoły w towarzystwie pani dyrektor, opowiadali jak to było kiedyś. Ich zadaniem wiele się w szkole zmieniło. Zaskoczyło ich, że ich klasa mieści teraz oddział przedszkolny.Spotkali sie ze swoimi dawnymi wychowawcami, którzy z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o losach swoich uczniów. Wśród absolwentów są nauczyciele, rolnicy. Jest też ksiądz i strażak. Obiecali, że kiedyś  odwiedzą szkołe w czasie lekcji, aby opowiedzieć obecnym uczniom o swoich zawodach. Pani dyrektor zachęciła absolwentów do udziału w FESTYNIE RODZINNYM I BIEGACH Z KLASĄ.

  • Ogłoszenie

    Ogłoszenie

    Uwaga uczniowie klas piątych !!

    Dnia 23.06.2014r o godzinie 11.30 na terenie obiektów sportowych gimnazjum odbedą sie testy do klasy sportowej.

    Przewidywane są następujące profile:

    - dziewczęta - piłka siatkowa,

    - chłopcy -piłka nożna.

    T. Karniej, K. Warsewicz

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wieliczkach
    ul.Lipowa 10
  • 87 521 42 36

Galeria zdjęć