Klauzula informacyjna - wizerunek dziecka

INFORMACJA O PRZETWARZANIU WIZERUNKU UCZNIÓW

Informujemy, że Zespół Szkolno-Przedszkolny przetwarza wizerunek ucznia, w tym jego rodziców i opiekunów prawnych.

1. Cele przetwarzania wizerunków uczniów (rodziców/ opiekunów prawnych):

• funkcjonowanie monitoringu wizyjnego w celu zapewnienia  bezpieczeństwa wychowanków, uczniów oraz ich rodziców i opiekunów prawnych na terenie monitorowanym, na podstawie przepisów ustawy z dnia 14 grudnia 2016 ro. - Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 910),
  • promocja szkoły i przedszkola – na podstawie zgód na przetwarzanie danych osobowych.

1. Administratorem danych osobowych pozyskanych z systemu monitoringu (wizerunku) jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wieliczkach  ul. Lipowa 10, 19-404 Wieliczki.

1. Odpowiedzialność za przetwarzanie wizerunków w zakresie wskazanym w punkcie 1 ponosi Zespół Szkolno-Przedszkolny.

1. Zgodnie z obowiązującym prawem Administrator nie ponosi odpowiedzialności za przetwarzanie i rozpowszechnianie przez rodziców danych osobowych ( w tym wizerunków dzieci i innych rodziców/opiekunów prawnych) , np.: umieszczanie w Internecie zdjęć i filmów z uroczystości szkolnych.

Prosimy wszystkich o poszanowanie wzajemnych praw i informujemy, że rozpowszechnianie danych osobowych innych osób (w tym uczniów) wymaga uzyskania zgody od osoby, której dane są rozpowszechniane lub zezwolenia rodzica/opiekuna prawnego dziecka.